+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Bazardüzü (4466 m) górski król Azerbejdżanu

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Bazardüzü (4466 m) górski król Azerbejdżanu

   Trekking górski w Kaukazie.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   9 dni
   Sezon
   Czerwiec
   Góry
   Kaukaz
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Azerbejdżan
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1290 EUR
   + przelot do Baku
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Azerbejdżan dla wielu kojarzy się z ropą i Morzem Kaspijskim ale to przecież kraj wybitnie górski położony na zboczach Kaukazu. Ta wyprawa to idealna okazja do tego, aby dobrze poznać góry Azerbejdżanu, ponieważ zdobędziemy aż trzy jego szczyty, w tym – dwa najwyższe szczyty kraju. Program dla co najmniej średnio doświadczonych trekkerów.
   Rejon: Kaukaz Wschodni
   Wielkość grupy: Do 14 osób
   Kod programu: AZBS
   Typ zakwaterowania: Hotel, pokoje gościnne, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa górska o umiarkowanych trudnościach.
   dowiedz się więcej

   Naszym głównym celem w czasie tej wyprawy będzie oczywiście zdobycie najwyższego szczytu tego kraju Bazardüzü (4466 m) oraz drugiego co do wysokości Shahdag (4243 m). Na dodatek zdobędziemy jeszcze trzeci  szczyt – Kharibulbul (2783 m).

   Nasz cel to góry ale nie tylko – w trakcie naszego pobytu w Azerbejdżanie poznamy również jego kulturę, tradycję i kuchnię, odwiedzimy jego najpiękniejsze i najbardziej znane miejsca m.in.: Park Narodowy Gobustan, błotne wulkany, świątynię Ateszgah oraz oczywiście dokładnie zwiedzimy stolicę tego kraju, czyli Baku.

   Program przygotowujemy z Polsko-Gruzińskim profesjonalnym biurem trekkingowym Mountain Freaks   Liderem naszej grupy będzie założyciel tego biura – Ewa Stachura. Wspólnie z Ewą będziemy Wam pomagać w przygotowaniach do wyprawy na każdym etapie – dostaniecie dostęp do grupy na Facebooku dla uczestników wyprawy i odbędziecie przed wyprawą odprawę online, która pomoże Wam jeszcze lepiej przygotować się do spotkania z Azerbejdżanem. Dodatkowo oczywiście możecie pytać nas o wszystko za pośrednictwem e-maila biuro@exploruj.pl

   Plan naszej wyprawy został przygotowany tak, aby każdemu z Was maksymalnie umożliwić zdobycie dwóch najwyższych szczytów Azerbedżanu: Bazardüzü oraz Shahdag. Plan zakłada powolną i stopniową aklimatyzację oraz rozłożenie akcji górskiej na kilka dni. To pozwoli Wam zmierzyć się w sposób bezpieczny z obiema górami, jeśli tylko macie dobrą kondycję fizyczną i nie macie przeciwskazań zdrowotnych (nawet bez wcześniejszego doświadczenia na takich wysokościach). Wejście na oba szczyty to trekking, a nie wspinaczka. Na trasie trekkingu nie ma żadnych trudności technicznych. Prawdopodobnie będziemy musieli użyć przy wejściu raków (wszystko zależy od tego, jak dużo śniegu będzie jeszcze zalegało po zimie). Potrzebne będą też kaski. Podczas całej wyprawy będzie z Wami nasz zespół: lider wyprawy oraz przewodnik (przeszkolony również w zakresie ratownictwa w górach), którzy będą odpowiedzialni za wasze bezpieczeństwo. Nasz zespół składa się z polskiego lidera oraz azerskiego przewodnika. To gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas trekkingu oraz maksymalne szanse na zdobycie szczytów.

    

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ