fbpx

Indonezja

Indonezja dla wielu podróżników jest rajem na Ziemi. Położona między Oceanem Spokojnym a Indyjskim jest największym krajem wyspiarskim na świecie z ponad trzynastoma tysiącami wysp.

Ma 240 milionów obywateli należących do 250 grup etnicznych i mówiących 600 dialektami. Indonezja to jednak nie tylko zachwycające, bezludne i ciągnące się kilometrowe plaże, ale też kuszące do ich zdobycia wulkany.

Wyprawy górskie w Indonezji

Indonezja to kraj o największej liczbie i gęstości aktywnych wulkanów. Do najbardziej popularnych należy Gunung Rinjani – czynny wulkan na wyspie Lombok o wysokości 3726 m n.p.m oraz Semeru we wschodniej części Jawy (3676 m n.p.m.) Dla tych, którzy cenią sobie mniejszy wysiłek doskonały będzie wulkan Bromo (2329 m n.p.m).

Jako biuro Exploruj zapraszamy na szereg wypraw trekkingowych i wysokogórskich do Indonezji. Każda z nich na pewno będzie niezapomniana.

wyprawy

Powierzchnia: 1km2

Liczba ludności: 263 000 000

Język urzędowy: Indonezyjski

Stolica: Jakarta

Kontynent: Azja

Rejs na wyspy Komodo

Archipelag Wysp Komodo w dużej części objęty jest ternem jednego z najciekawszych parków narodowych we wschodniej Azji. Ma tu swój dom słynny Waran z Komodo. Ale nie tylko on jest magnesem do tego miejsca. Piękne krajobrazy, kolorowe plaże i możliwość nurkowania na rafach koralowych jest magnesem przyciągającym do tego miejsca.
540 USD

Na krawędzi nieba i piekła – wulkany Indonezji

22 maja 2021 - 05 Cze 2021
21 Sie 2021 - 04 Wrz 2021
- wspinaczka na pięć wulkanów położonych na wyspach Bali, Lombok i Jawa w tym Semeru (3676 m) - najwyższy na Jawie i Gunung Rinjani (3711 m) jeden z najpiękniejszych wulkanów świata. - Chwila relaksu na plażach Bali i spotkania z indonezyjską kulturą, historią i kuchnią.
1980 USD + przeloty