+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Na krawędzi nieba i piekła – wulkany Indonezji

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Na krawędzi nieba i piekła – wulkany Indonezji

   Egzotyczny trekking górski na tropikalnych wyspach.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi, Wyprawy dla aktywnych
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Maj, Czerwiec, Sierpień, Wrzesień
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Indonezja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1990 USD
   + przeloty
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Indonezja sama w sobie mogła by być niezależnym kontynentem, ze względu chociażby na rozległość i zróżnicowanie. Nie jest zapewne dlatego że składa się z tysięcy wysp i archipelagów położonych pomiędzy Azją i Australią na bezkresnych wodach Oceanu Indyjskiego. Do Indonezji należą m.in. ogromne wyspy Sumatra, Jawa, Borneo / Kalimantan (większa część) Celebes oraz spory fragment wyspy Papua. Zdecydowany wpływ na kształt krajobrazu całej Indonezji miały i mają nadal aktywne wulkany. I to one będą głównym celem tej wyprawy. Góry ognia.
   Rejon: wyspy Jawa, Lombok, Bali
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: IDJ
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   Najpierw udamy się na wyspy zwane Małe Wyspy Sundajskie Zachodnie. A konkretnie na Wyspę Bali oraz Lombok gdzie będziemy zdobywać szczyt jednego z najpiękniejszych wulkanów świata – Rindżani (3726 m). Uwaga! to jest wulkan aktywny! Dwa lata temu jego erupcja unieruchomiła na tydzień międzynarodowe lotnisko na wyspie Bali. W tej chwili śpi i jest szansa że uda się smoka podejść w trakcie snu. Wcześniej mała aklimatyzacja do dżungli i tropików na Bali. Aktywnie spędzimy na tej wyspie pełne dwa dni. Będzie czas na świątynie, będzie czas na wspinaczkę na wulkan Lessung, będzie czas na sławną balijską kuchnię.

   Naszym kolejnym celem będzie Wyspa Jawa, jedna z największych wysp Azji, serce Indonezji, kolebka jej historii i tożsamości narodowej Indonezyjczyków. Dla nas europejczyków może jawić się jak obraz z sennych marzeń. Położona w strefie tropików, wiecznie zielona, oblana zewsząd turkusowymi wodami Morza Jawajskiego od północy i Oceanem Indyjskim na południu, oferuje niekończące się kilometry rajskich plaż i raf koralowych z bogatą florą i fauną morską. We wnętrzu wyspy niekończące się tarasy pól ryżowych na przemian z pierwotną dżunglą pełną zwierząt a czasem i zapomnianych plemion żyjących tak jak przez setkami lat. Na samej Jawie jest 45 aktywnych wulkanów w tym  ten najwyższy na całej wyspie Gunung Semeru (3676 m). Położony on jest na terenie parku narodowego. Ten szczyt zdobędziemy w czasie dość trudnej ale bardzo urozmaiconej wspinaczki poprzez trzy piętra wegetacji. A na szczycie niespodzianka. Tuż pod wierzchołkiem znajduje się krater z którego co kilkanaście minut następuje erupcja ogromnej chmury gazów! Ze szczytu roztacza się świetny widok na cały park narodowy, m.in. na popularny wśród turystów Mount Bromo (2329 m). Ten ostatni będzie naszym kolejnym celem . W trakcie całodziennej wyprawy samochodami 4×4 pokonamy pustynno – popielny płaskowyż by finalnie wejść na krawędź wiecznie dymiącego krateru Góry Bromo i zajrzeć do jego ognistego wnętrza. Uwaga na opadające popioły i powietrze pełne elektryczności!

   Podróżując dalej z zachód na wschód zdobędziemy niezwykły wulkan Kawah Ijen (2799 m), gdzie naszym głównym celem będzie nie sam szczyt ale tym razem wnętrze krateru wypełnione turkusowym jeziorem. Opary siarki wydobywające się z krateru zmuszą nas do założenia specjalnych masek. Z krateru tego wulkanu robotnicy wydobywają ogromne bryły siarki które potem na plecach taszczą do góry i w dół w ten sposób zarabiając na życie.

   Wspinaczka na te 5 niezwykłych wulkanów nie wyczerpuje naszego programu. W czasie jego trwania pokonamy promem cieśninę morską pomiędzy wyspami Bali i Jawa, odwiedzimy zapomniane położone w górach wioski, gdzie mieszkańcy uprawiają najlepsze na świecie chili oraz oczywiście doskonałą kawę. Napotkamy wspaniałe świątynie będące świadectwem bogatej i starej kultury tego zakątka świata. Na koniec jeden cały dzień przeznaczymy na wypoczynek na rajskiej wyspie Bali. Będzie okazja skorzystać z jej sławnych plaż lub zapuścić się w głąb wyspy by zakosztować prawdziwej dżungli i tradycyjnej kuchni.

   Do tego wszystkiego niezwykła gościnność Indonezyjczyków, ciepły ale nie bardzo gorący klimat i wiele wiele motywów do uwiecznienia na Waszych zdjęciach czy video. Czy jesteście gotowi do podróży z nami na pogranicza nieba Indonezji i piekieł wulkanicznych czeluści?

   Uwaga! Program jest programem autorskim Jarosława Figla i Ervanny Datta. Zabronione jest jego powielanie kopiowanie i podkradanie. Jest wynikiem włożonej pracy i wcześniejszych doświadczeń. 
   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Opcja dodatkowa - wyprawa na Komodo
   Dla kogo ten program.
   ZAMKNIJ