+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Pico del Teide – Trekking Teneryfa

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Pico del Teide – Trekking Teneryfa

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Maj, Październik
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Hiszpania
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3390 PLN
   + przelot na Teneryfę
   Terminy:
   Rezerwacja
   Teneryfa jest najbardziej zróżnicowaną ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. W samym jej sercu leży Park Narodowy Teide z najwyższym szczytem Kanarów, jak i całej Hiszpanii - Pico del Teide 3718m n.p.m. Wulkaniczne krajobrazy wspaniale kontrastują z Oceanem Atlantyckim. Na obu krańcach wyspy znajdziemy zupełnie odmienne pasma gór Teno i Anaga, z niesamowitymi lasami wawrzynowymi. Zapraszamy na wyprawę na najwyższy szczyt Hiszpanii i nie tylko.
   Rejon: Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa
   Wielkość grupy: do 8 osób
   Kod programu: HIT
   Typ zakwaterowania: Apartamenty, schronisko górskie
   Poziom trudności: łatwy
   dowiedz się więcej

   Teneryfa jest najbardziej zróżnicowaną ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. W samym jej sercu leży Park Narodowy Teide z najwyższym szczytem Kanarów, jak i całej Hiszpanii – Pico del Teide 3718m n.p.m. Wulkaniczne krajobrazy wspaniale kontrastują z Oceanem Atlantyckim. Na obu krańcach wyspy znajdziemy zupełnie odmienne pasma gór Teno i Anaga, z niesamowitymi lasami wawrzynowymi. Podczas wyjazdu odwiedzimy także małe klimatyczne miasteczka z ciekawą architekturą, poznamy lokalną kulturę, spróbujemy kanaryjskiego wina, zobaczymy niesamowite wybrzeże, zarówno te piaszczyste, jak i olbrzymie klify schodzące prosto do Oceanu Atlantyckiego.

   Trekkingi na Teneryfie można zaliczyć do umiarkowanie łatwych, przeznaczonych dla turystów z e średnią i dobrą kondycja fizyczną. Przejścia nie przysparzają żadnych trudności technicznych. Tylko dwa razy przewyższenia przekraczają 2000m. Jedyną trudnością może być wysokość Teide, ale podchodzimy powoli a na nocleg w schronisku schodzimy 500 metrów poniżej szczytu.

   Program wyprawy
   Ważne informacje