+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Pod słońcem Karyntii – via ferraty w Austrii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Pod słońcem Karyntii – via ferraty w Austrii

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   7 dni
   Sezon
   Czerwiec, Sierpień, Wrzesień
   Góry
   Alpy
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Austria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3890 PLN
   Cena zawiera dojazd.
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Program - wyprawa na austriackie via ferraty, umiejscowiony został w bardzo pięknej części Alp Gailtalskich i Karnijskich, położonych w słonecznej Karyntii tuż przy granicy z Włochami. Program przeznaczony jest dla początkujących pasjonatów via ferrat oraz dla tych, którzy np. po pobycie we włoskich Dolomitach, chcą poznać nowe miejsca i nowe ciekawe szlaki ubezpieczone w Alpach.
   Rejon: Karyntia – Alpy Karnijskie i Gailtalskie
   Wielkość grupy: 6 - 7 osób
   Kod programu: ATVF
   Typ zakwaterowania: Pensjonat
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Program realizowany jest w masywach górskich określanych ogólnie jako Alpy Gailtalskie. Jest to spory kawałek Alp znajdujący się na terenie kraju związkowego Karyntia, położonego na południu Austrii tuż przy granicy z Włochami. Góry te są podobnie jak włoskie Dolomity zbudowane ze skał wapiennych i przez to przyjmują niezwykle malownicze formy skalnych baszt i urwisk. Jednocześnie są one latem znacznie mniej zatłoczone jak Dolomity. Na szlakach górskich nie idzie się w ciągu ludzkim a na wejściach na via ferraty nie trzeba stać w kolejkach.

   Program przeznaczony jest dla osób chcących nie tylko poznać piękno gór, ale też chcących nauczyć się poruszać po “najhonorniejszych” perciach Alp – po via ferratach. Te ubezpieczone drogi dają przedsmak prawdziwej wspinaczki i pozostawiają niezapomniane wrażenia. Via ferraty, tu nazywane “Klettersteige”, które planujemy pokonać, będą miały niezwykle różnorodny charakter. Będą to wyprawy szczytowe, z których będą roztaczać się rozległe alpejskie panoramy, będą wspinaczki po gładkich ścianach (klamry) i wiszących mostkach nad rwącą wodą w malowniczych wąwozach rzek. Będą też ćwiczenia w specjalnych ogródkach via ferratowych gdzie będzie szansa bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Jednym słowem będzie ciekawie i każdy znajdzie tu coś dla siebie, pod uważnym okiem przewodnika górskiego – instruktora. Program został tak zaplanowany by jednocześnie zapoznać uczestników z zasadami poruszania się po via ferratach, podstawami autoasekuracji i asekuracji wzajemnej, specyfice terenu górskiego, klimatem i zagrożeniami.

   Program realizowany jest w małych grupach: 5 – 6 uczestników + instruktor/przewodnik. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz najszybszą naukę nowych umiejętności.

   W czasie naszego programu śpimy w pensjonacie w okolicach Hermagor a do początku via ferrat podjeżdżamy naszym minibusem.

   Ważne informacje
   Program ramowy wyjazdu
   ZAMKNIJ