+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
W słońcu Sycylii w cieniu Etny – Wyprawa Sylwestrowa

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   W słońcu Sycylii w cieniu Etny – Wyprawa Sylwestrowa

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi, Wyprawy dla aktywnych
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Grudzień, Sylwestrowe
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Włochy
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   880 EUR
   + przelot do Palermo
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Trekking sylwestrowy dla średnio zaawansowanych turystów górskich i początkujących ale z dobrą kondycją. W czasie jego trwania odbędziemy wędrówkę nie tylko do kraterów Etny - czynnego wulkanu ale też odwiedzimy inne górskie parki narodowe na Sycylii. Zwiedzimy też piękne miasta Palermo, Katanię i Trapani. Poznamy smaki kuchni sycylijskiej i tutejszych bogatych w bukietów czerwonych win.
   Rejon: Sycylia - parki narodowe
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: ITSC
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, apartamenty
   Poziom trudności: łatwy / średni
   dowiedz się więcej

   Kochasz górskie wędrówki i wspaniałe jedzenie? Ten wyjazd jest dla Ciebie! Sycylia zimą jest magiczna, ciepła i niezwykle kontrastowa. Temperatura jest średnio o 20 stopni wyższa niż w Polsce. Drzewa uginają się od soczystych pomarańczy (tych czerwonych, sycylijskich) a najwyższy wulkan Europy – Etna 3340m npm  – jest pokryty białą śnieżną czapą.

   W naszym programie oferujemy kilka górskich wędrówek, niezbyt trudnych ale treściwych, bo to przecież wyjazd świąteczny 🙂 Do tego spacery urokliwymi zakątkami miast i miasteczek, z przerwami  na małe „cappuccio” i „cannolo siciliano”, czy świąteczne „torrone”, wspaniałe wschody i zachody słońca z widokami na morze i góry.  Wisienką na tym święteczno-noworocznym sycylijskim deserze będzie trekking po kraterach centralnych Etny w bajecznej zimowej aurze. Więcej na ten temat w naszym programie w opisie poszczególnych dni.

   Co warto wiedzieć o Etnie? Jest to najwyższy czynny wulkan Europy i największy stożek wulkaniczny i najstarszy starowulkan na Ziemii! Zastygła lawa utworzyła ponad 200 jaskiń, z zbocza porasta m.in. sosna czarna, a buki występują najwyżej w Europie, nawet na 2400m npm ; Park wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od lilku lat jest bardzo aktywny więc wielkie kłęby dymu wydobywające się z wielu kraterów widoczne są bardzo często.

   Program realizowany jest w małej 8 osobowej grupie. W czasie całego programu poruszamy się prywatnym minibusem, nie korzystamy z transportu publicznego. Śpimy w wynajętych apartamentach z kuchnią i łazienką. Śniadania przygotujemy samodzielnie z zakupionych w sklepach produktów. Obiady / kolacje – udajemy się do niedużych prowadzonych przez rodziny restauracyjek z prawdziwą włoską kuchnią, każdy opłaca swój rachunek indywidualnie.

   Wieczór sylwestrowy spędzamy w gronie naszej grupy w apartamencie w urokliwej Katanii.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ