+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Peaks of Armenia

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Peaks of Armenia

   Wyprawa na najwyższe i najciekawsze szczyty Armenii.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   9 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Kaukaz
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Armenia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1190 EUR
   + przelot do Erywania
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Piękny program trekkingowy, mający na celu zdobycie najwyższych i najpiękniejszych szczytów Armenii. Do tego program bogaty w spotkania z kulturą, kuchnią i zabytkami Armenii, w tym tymi z listy UNESCO. Wartością dodaną będzie niezwykła gościnność Ormian. Program nadaje się dla turystów górskich o dobrej kondycji i pewnym już doświadczeniu w górach typu Tatry. Doświadczenie w górach wyższych nie jest wymagane, w czasie programu mm czas na dobra aklimatyzację.
   Rejon: Armenia Centralna
   Wielkość grupy: Do 14 osób
   Kod programu: ARPE
   Typ zakwaterowania: Hotel, pensjonat
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych, niezbędna bardzo dobra kondycja fizyczna
   dowiedz się więcej

   Armenia jest fascynującym krajem, który warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na bogatą historię i kulturę: Armenia ma długą historię sięgającą tysięcy lat, z licznymi zabytkami, starożytnymi kościołami i klasztorami. To miejsce, gdzie można poznać unikalne tradycje, kuchnię, muzykę i sztukę. Do tego niezwykle malownicze krajobrazy, w tym góry, jeziora, malownicze doliny i wzgórza. Można podziwiać przyrodę, korzystając z licznych szlaków turystycznych.

   Głównym celem naszej wyprawy do Armenii jest zdobyli najwyższych szczytów tego kraju. W czasie naszego programu planujemy zdobić szczyty Aragats (4090 m), Armaghan (2829 m), Dimats (2378 m) oraz Azhdahak (3597 m). Przy okazji odwiedzimy historycznie i najpiękniejsze miejsca w Armenii w tym szmaragdowe Jezioro Sewan, Park Narodowy Dilijan, oczywiście stolicę kraju Erywań. Nie da się w czasie pobytu w Armenii pominąć kulinarnych atrakcji tego kraju. Tak też będzie w czasie tego programu – nie zabraknie okazji do zakosztowania jak smakują i pachną tradycyjne potrawy Zakaukazia.

   Noclegi mamy w  hotelach i schroniskach. Podróżujemy wynajętym wygodnym busem, naszą grupą opiekuję się lokalny przewodnik górski oraz polski lider z Exploruj.pl. Szlaki turystyczne zaplanowane w tym programie są dość wymagające kondycyjnie więc należy pamiętać o dobrym przygotowaniu. Program jest doskonalą szansą dla trekerów, którzy nie byli nigdy na wyższych wysokościach niż na przykład Tatrzańskie, aby sprawdzić się jak odbieramy wysokość większą nad poziomem morza.

    

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ