+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
3 x Boliwia, trekking w Andach i Salar Uyuni

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   3 x Boliwia, trekking w Andach i Salar Uyuni

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   18 dni
   Sezon
   Czerwiec, Lipiec, Wrzesień
   Góry
   Andy, Wulkany
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Boliwia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2490 USD
   + przelot do La Paz
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Jedna z najciekawszych propozycji programowych w całej Południowej Ameryce. Trekking nazwaliśmy 3 x Boliwia, ponieważ ulokowaliśmy go w trzech niezwykłych lokalizacjach: Salar de Uyuni, Park Narodowy Sajama na zboczach najwyższego szczytu Boliwii oraz trekking w Kordylierze Królewskiej w otoczeniu lodowców i wysokogórskich jezior. Wędrówka górska obfitująca w niezwykłe krajobrazy. Do tego szansa na zdobycie co najmniej trzech pięciotysięczników. Zapraszamy Was we wspaniałe boliwijskie Andy, które poznamy razem w ramach naszego autorskiego programu Exploruj.pl.
   Rejon: Salar de Uyuni, Park Narodowy Sajama, Kordyliera Królewska
   Wielkość grupy: do 15 osób
   Kod programu: BOUR
   Typ zakwaterowania: hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: trekking umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Pierwsza odsłona to piękne słone jezioro i pustynia Salar de Uyuni. Miejsce jedyne w swoim rodzaju i obiekt westchnień każdego rasowego podróżnika. To największe na świecie solnisko zajmuje obszar ponad 10 tyś km kw. i położone jest na wysokości 3653 m n.p.m. Jest też to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Andach. My spędzimy na i w okolicach Salaru całe 4 dni, wędrując, obserwując niezwykłą florę i faunę no i nocując też tutaj. Ostatnim akordem pobytu nad Salarem będzie wspinaczka na wulkan – pięciotysięcznik Tunupa (5150 m). Szyt nie jest trudny technicznie a po kilku dniach pobytu w Boliwii będziemy juz mieć dobrą aklimatyzację by pokusić się o jego zdobycie.

   Odsłona druga to trekking w Parku Narodowym góry Sajama. Szczyt ten o wysokości 6542 m, jest najwyższym szczytem Boliwii i jednym z najwyższych szczytów w całych Andach. Naszym celem będzie przejście zajmującej trasy okrężnej na zboczach Nevado Sajama, która pokonamy w czasie trzydniowego trekingu. Przejdziemy wysokie przełęcze, zobaczymy turkusowe jeziora, wykąpiemy się w wulkanicznych ciepłych źródłach. Na koniec zdobędziemy kolejny nietrudny szczyt – Wisalla (5010 m).

   Trzecia i ostatnia odsłona i prawdziwy gwóźdź naszego programu to trekking w Kordylierze Królewskiej (Real). Jednym z najpiękniejszych gniazd górskich w Andach, porównywanym do słynnej peruwiańskiej Białej Kordyliery. Napotkamy tutaj bogatą florę i faunę, korzystającą z dobrodziejstwa wód spływających z obecnych tu lodowców górskich. Liczne potoki i jeziora będą nam towarzyszyć przez W czasie trekkingu tutaj pokonamy kilka wysokich przełęczy, wejdziemy an kilka nietrudnych acz wysokich szczytów z arcy pięknym Pico Austria (5320 m) na deser. Panorama ze szczytu będzie nagrodą i zwieńczeniem całego naszego programu.

   Oczywiście w programie nie zabraknie czasu na bliskie zapoznanie się z La Paz – wysoko w górach położoną stolicą Boliwii. Będzie czas i na zwiedzenie i na zakupy oryginalnego indiańskiego rękodzieła. Odwiedzimy też zagubione w górach wioski gdzie życie toczy się prawie nie zmienione od stuleci. Tym samym rytmem co rytm natury. Odwiedzimy też, dla tych, którzy lubią zabytki i historię sławne ruiny Tiwanaku, które są boliwijskim odpowiednikiem Machu Picchu. Będzie też okazja na kąpiele w ciepłych , mineralnych źródłach, degustację lokalnych potraw i specjałów i co najważniejsze bliskie spotkania z ludźmi zamieszkującymi te góry – Indianami z ludów Ajmara i Keczua.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Dla kogo ten program?
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ