+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Cordillera Huayhuash – trekking w białych Andach

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Cordillera Huayhuash – trekking w białych Andach

   Najpiękniejszy trekking górski w Peru
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   18 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Andy
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Peru
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2420 USD
   + przelot do Peru
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Cordilliera Huayhuash, trekking dla turystów górskich w Peru. Uważany za jeden z najpiękniejszych trekkingów na naszej planecie. 11 dni w wysokich górach wśród lodowców i strzelistych szczytów. Program przeznaczony jest dla turystów górskich już z doświadczeniem w dłuższych wędrówkach. Trekking jest nietrudny technicznie jednak stanowi spory wysiłek fizyczny i wymaga bardzo dobrej kondycji oraz dobrego stanu zdrowia. Przez 11 dni będziemy przebywać w terenie wysokogórskim. W czasie trwania trekkingu spać będziemy w namiotach, a nasze bagaże podróżować będą na wynajętych mułach, co oznacza że na plecach niesiemy tylko lekki plecak “dzienny”. Posiłki będzie nam przygotowywał lokalny kucharz.
   Rejon: Andy Peruwiańskie Kordyliera Huayhuash
   Wielkość grupy: Do 12 osób
   Kod programu: PEH
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian., ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniając się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcuch a górskiego świata. W czasie tego akurat wyjazdu nie będziemy chodzić utartymi szlakami – pokażemy Wam inne od ogólnie kojarzonych oblicze Peru. Bliżej nam będzie krajobrazowo do Himalajów niż do tego co najczęściej można zobaczyć na obrazkach z Imperium Inków.

   Nasza przygoda zacznie się w Limie od szybkiego zwiedzania miasta następnie wygodnym autobusem przeniesiemy się do świata strzelistych gór, długich popękanych lodowców, niebieskich lazurowych jezior polodowcowych. Pojedziemy do Huaraz. To niewielkich rozmiarów miasteczko jest bazą wypadową do najwyższych łańcuchów górskich w Peru w tym do Białej Kordyliery.

   Tym razem naszym celem będzie dzika i piękna Cordilliera Huayhuash. Trekking na który chcemy Was w tych górach zaprosić, przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy trekking na świecie. I to nie jest przesada. Strzeliste szczyty pokryte lodem i śnieżnymi czapami. Ogromne lodowce spływające do wysokogórskich kotłów i dolin,  lazurowe jeziora polodowcowe połyskujące w tych miejscach gdzie lodowce się cofnęły. Ty wszystko stanowi że będziemy w czasie wędrówki zastanawiać się czy to jeszcze Andy czy juz może Karakorum. Do tego w czasie trekkingu prawie przez cały czas przebywać będziemy na wysokości powyżej 4000m, a nawet dwukrotnie przekroczymy wysokość pięciu tysięcy metrów!

   Po drodze zatrzymamy się na jeden dzień by podziwiać budzącą grozę wschodnią ścianę Siula Grande– znaną wielu koneserom literatury i filmów górskich ze znanej książki Joe Simpsona „Dotknięcie pustki”.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ