+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Pik Uczitel (4541 m) i przełęcze Tien-Szan

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Pik Uczitel (4541 m) i przełęcze Tien-Szan

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień
   Góry
   Tien-Szan
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Kirgizja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1820 EUR
   + przelot do Bishkek
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Prawdziwy górski trekking z wyjściem na wysoki szczyt! Sześć dni trekkingu pod namiotami, ale na lekko - z tragarzami i kucharzami. W dziczy jemy jak w restauracji. Zdobywamy Pik Uczitel' (4541 m) - najłatwiejszy wysoki czterotysięcznik byłego imperium sowieckiego. Wchodzimy na stromą przełęcz Ala-Kul (3860 m) i słynne turkusowe jezioro podziwiamy z góry. Świetna ekipa miejscowych przewodników i koniarzy - sprawdzona trasa, logistyka i dobra aklimatyzacja.
   Rejon: Tien-Szan (Góry Niebiańskie), Issyk-Kul
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: KGT
   Typ zakwaterowania:
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Kirgistan to bez wątpienia jeden z najwspanialszych krajów dla ciekawych świata miłośników gór. Nasza propozycja to chyba najbardziej nasycony górami trekking po Kirgistanie oferowana przez polskie biuro, ale nie trzeba być wspinaczem ani alpinistą, żeby w niej uczestniczyć.

   Pierwszą częścią wyprawy będzie sześciodniowy trekking przez cztery wysokie przełęcze Tien-Szan: Bozoczuk (3369 m), Alianysz (3671 m), Almalu (3650 m) oraz Ala-Kul (3860 m). Od najbardziej nieznanych, dzikich zakątków pasma górskiego Terskej Ala-Too, gdzie na ścieżkach spotkamy wyłącznie kirgiskich pasterzy i stada koni, aż po najbardziej klasyczną pętle przez słynną przełęcz Ala-Kul do bajkowego, turkusowego jeziora o tej samej nazwie. Po górach wędrujemy w prawdziwie królewskim stylu: z kuchnią polową, śpiewającym przewodnikiem Azatem, tragarzami osobistymi oraz parą polskich liderów-tłumaczy-tragarzy.

   Druga część wyprawy, gdy już będziemy dobrze zaaklimatyzowani, to przeniesiemy się do parku narodowego Ala-Arcza, gdzie wejdziemy na naprawdę wysoką górę – mierzący 4541 m Pik Uczitel’ – najłatwiejszy tak wysoki szczyt w dawnym ZSRR. Najłatwiejszy – nie znaczy łatwy. Czeka nas nocna pobudka w wysokogórskim schronisku, podejście stromym zboczem po kamienistym zboczu, a na grani – walka z silnym wiatrem. Nie ma ekspozycji, nie trzeba asekurować się liną. Trudności skalne podobne do wejścia na Kozi Wierch od strony Doliny Pięciu Stawów.

   Naszym kirgiskim partnerem jest lokalna organizacja z Karakol zrzeszająca przewodników, tragarzy i kucharzy. Wszystkie pieniądze trafiają do lokalnej ludności i zostają w Kirgistanie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Informacje szczegółowe w pytaniach i odpowiedziach
   Zalecany ekwipunek

   ZAMKNIJ