+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Białe szczyty, zielone fiordy

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Białe szczyty, zielone fiordy

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   14 dni
   Sezon
   Lipiec
   Góry
   Góry Skandynawii
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Norwegia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   6500 PLN
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Najwyższy szczyt Skandynawii, najsławniejsze i najgłębsze fiordy z Geiranger na czele, ikoniczne twory przyrody: Grań Bessegen, Pulpit (Preikestollen), przejazd "Drogą Orłów" i "Śnieżną drogą", największy lodowiec Europy, malownicze wodospady, górskie treki i zwiedzanie cudów natury w jednym autorskim programie Exploruj.pl. Norwegia słusznie uważana jest za jeden z najpiękniejszych przyrodniczo krajów świata. Prawie cała pokryta górami gdzie biel śniegu i błękit lodowców kontrastuje z zielenią górskich łąk i wodą głęboko w ląd wrzynających się fiordów. Program naszego trekkingu norweskiego jest bardzo bogaty i wyjątkowo wprost różnorodny. Odwiedzimy najwyższe góry Skandynawii i jej największe fiordy.
   Rejon: Jotungheimen, Fiordy zachodniego wybrzeża
   Wielkość grupy: 7 osób
   Kod programu: NOG
   Typ zakwaterowania: Domki, schronisko
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   Program naszego trekkingu norweskiego jest bardzo bogaty i wyjątkowo wprost różnorodny. W czasie 2 tygodni odwiedzimy najpierw niezwykle piękne, surowe i jednocześnie najwyższe góry Norwegii – Jotunheimen. Tu naszymi celami będą: sławna skalista grań Besseggen oraz najwyższy szczyt Norwegii i całej Skandynawii – Galdhopiggen (2469 m.). Z Jotungheimen pojedziemy tzw. „Drogą orłów” w stronę fiordów. Zobaczymy dwa, chyba najciekawsze, z nich: Geirangerfjord, przez którego całą długość przepłyniemy promem oraz Songefjord – najdłuższy fiord Norwegii. Odwiedzimy też park narodowy Jostedalen gdzie naszym celem będzie bardzo ambitny szczyt Lodalskaapa (2083 m.) który bezpośrednio nad cielskiem największego lodowca Europy – Jostedalsbreen.

   Kolejną atrakcją trekkingową będą dwa kilkugodzinne treki przez wysokogórskie płaskowyże – tzw. Fjeldy. Jeden w rejonie Auraldsdalen, kolejny na jednym z najsurowszych miejsc Europy, w rejonie Parku Narodowego Folgefonna. Zobaczymy wiele pięknych wodospadów w tym uznawany za najpiękniejszy wodospad kraju, a na pewno najczęściej publikowany w folderach, wodospad Voringsfossen. 

   Pod koniec programu dwa hity “must see”. Najpierw sławny Preikestollen (Pulpit). Trzeba będzie poćwiczyć obycie z przepaścią wcześniej bo ta skała obrywa się ponad 600 metrowym pionowym urwiskiem wprost do fiordu. Potem wymagająca piesza wyprawa okrężna na tzw. “7 summits of Heia Fjellet” w czasie której spróbujemy zdobyć wszystkie siedem szczytów jednego dnia. Nie zapomnimy też w czasie naszej wyprawy o odwiedzaniu niezwykłych pamiętających czasy Wikingów świątyń – tzw. Stavkirke. Zresztą jeden taki możemy podziwiać w naszym Karpaczu. Odwiedzimy też muzeum lodowcowe i muzeum łososia. A na pewno tego łososia też zjemy. Prawdziwego, prosto z fiordu 🙂

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Dla kogo ten program?
   Zalecany ekwipunek
   Jeszcze o logistyce programu
   ZAMKNIJ