+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Magiczna Namibia – góry, pustynie i ocean

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Magiczna Namibia – góry, pustynie i ocean

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Maj, Wrzesień
   Góry
   Góry Afryki
   Kontynent
   Afryka
   Kraj
   Namibia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   12490 PLN
   + przelot do Namibii
   Terminy:
   Rezerwacja
   Namibia jest jednym z najpiękniejszych przyrodniczo i najciekawszych kulturowo krajów Afryki, o którym mówi się, że jest krajem kontrastów. W Namibii wciąż możemy cieszyć się ogromnymi przestrzeniami dzikiej przyrody, ale jednocześnie wygodną i ekologiczną infrastrukturą turystyczną. W czasie naszego programu zamierzamy wejść na górskie szczyty Spitzkoppe i Konigstein, odwiedzić legendarną Pustynię Namib i Wybrzeże Szkieletów. Do tego wioski niezwykłych Himba, Park Narodowy Etosza i wiele innych atrakcji. W krótkim czasie postaramy się Wam pokazać jak najwięcej.
   Rejon: Środkowa i północna Namibia
   Wielkość grupy: 8 osób
   Kod programu: NAMS
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Naszą wyprawę zaczniemy od Pustyni Namib, która jest najstarszą pustynią świata. Zdobędziemy kilka z najwyższych na świecie wydm (300 m n.p.m.), w jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc przyrodniczych Ziemi – Sossusvlei i Deadvlei. Kolejnym etapem będzie przejazd przez przełęcze i góry Naukluft, przez Zwrotnik Koziorożca do najstarszych kolonialnych i wciąż nostalgicznych miasteczek nad oceanem Atlantyckim – Walvisbay i Swakopmund. Na wybrzeżu będziemy mogli zobaczyć kolonie flamingów i naturalne solniska. Następnym zachwycającym miejscem będą kolorowe góry Erongo i trekking na Spitzkoppe (1784 m n.p.m.). Góra ta jest określana mianem Matterhornu Afryki, a jej charakterystyczny czerwony masyw górujący nad żółtymi sawannami jest widokiem nie do zapomnienia. Wybrzeże Szkieletowe będzie naszym kolejnym celem. Jest to miejsce zachwycające surowym, monochromatycznym krajobrazem, zazwyczaj zasnutym gęstą mgłą, a jedną z atrakcji jest największa na świecie kolonia fok, do których można podejść na wyciągnięcie ręki. Znad oceanu przemieścimy się w okolice masywu Brandberg, graniowego giganta z najwyższym szczytem Namibii – Konigstein (2576 m n.p.m.). W czasie trzydniowego trekkingu będziemy mieli okazję obcować z zupełnie dziką przyrodą, bez szlaków turystycznych, bez jakiejkolwiek infrastruktury. Dzięki lokalnemu przewodnikowi poznamy faunę i florę tego miejsca, zobaczymy tę część Namibii, która zupełnie nie zmieniła się od setek lat, od czasów, kiedy mieszkali tu Buszmeni, którzy pozostawili wiele pięknych rysunków naskalnych w górskich jaskiniach, które będziemy mijać.

   Kolejnym etapem podróży będzie północ Namibii i lokalne miasteczko Opuwo, gdzie zobaczyć można przenikanie się tradycyjnych kultur i współczesności. W tych rejonach bowiem mieszka lud Himba, który wciąż żyje tradycyjnie, w oddalonych od siebie małych osadach, w glinianych chatkach ustawionych w cieniu pojedynczych drzew mopane. Himba zajmują się wypasem bydła i są jednymi z ostatnich nomadów świata. Ubierają się w skromne stroje ze skór, nacierają całe ciało tłuszczem zmieszanym z ochrą i sproszkowanymi ziołami, co nadaje im baśniowy wygląd. Odwiedzimy jedną z wiosek, by móc spędzić dzień z tymi niezwykle gościnnymi, otwartymi ludźmi, poznać ich kulturę, odwiedzić domy, porozmawiać o ich codzienności i kulturze. Ostatnim etapem naszej wyprawy będzie safari w Parku Narodowym Etosza, który jest jednym z największych parków Afryki. Na ogromnych przestrzeniach, otaczających suche, słone jezioro Etosza, żyją stada słoni, nosorożce, żyrafy, lwy, leopardy, zebry, największe i drobne antylopy oraz duża ilość różnorodnych ptaków. Safari o świcie pozwala zobaczyć rajskie obrazy, kiedy zarówno drapieżniki jak i inne zwierzęta skupiają się wokół wodopojów, żeby zaspokoić pragnienie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o programie
   Szczegółowy opis głównych atrakcji wyprawy.