+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Ojos del Salado – Najwyższy wulkan Ziemi

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Ojos del Salado – Najwyższy wulkan Ziemi

   Wymagająca wyprawa pod opieką przewodników.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Styczeń
   Góry
   Andy, Wulkany
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Chile
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3390 USD
   + przelot do Chile
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wyprawa na Ojos del Salado (6893 m) to przedsięwzięcie niezwykłe. Po pierwsze dlatego, że to najwyższy wulkan naszego globu oraz trzeci co do wysokości szczyt Ameryki Południowej. Po drugie to góra położona w niezwykłym otoczeniu najbardziej niegościnnego, ale też jednego z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Puna de Atacama to płaskowyż i pustynia jednocześnie, gdzie słodką wodę będziemy topić ze śniegu lub transportować z dolin. Płaskowyż rozpościera się na ogromnej przestrzeni na wysokości 500 – 4000 m npm. Wielkiego uroku dodają mu słone jeziora z których jedno z najpiękniejszych – Laguna Verde na wysokości 4350 m będziemy mieli okazję poznać z bliska i wykąpać się w gorących źródłach. Trzeba pamiętać że na Atacamie nigdy nie pada deszcz! Od ok. 500 lat nie zanotowano takiego zjawiska. Woda w jeziorach pochodzi ze śniegu padającego tylko w najwyższych partiach gór – Andów. Oprócz Ojos del Salado, wejdziemy też aklimatyzacyjnie na Mulas Muertas (5624 m) oraz szczyt Vn San Francico (6016 m), odbędziemy trekking po pustkowiach Atacamy i zwiedzimy Santiago de Chile.
   Rejon: Andy, Atacama
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: CHO
   Typ zakwaterowania: guesthouse, namioty
   Poziom trudności: Znaczna wysokość npm. Trudności techniczne umiarkowane.
   dowiedz się więcej

   Trzeba pamiętać też, że pierwszymi ludźmi na szczycie byli Polacy – Justyn Wojsznis i Jan Szczepański w 1937 roku! Jednocześnie jednym z pierwszych naukowców którzy zbadali Atacamę był Ignacy Domeyko co zresztą upamiętnia muzeum w Copiapo.

   Właśnie w Copiapo, małej górniczej miejscowości rozpocznie się nasze właściwa przygoda. Copa-iapo oznacza puchar pełen złota. Do dziś na Atacamie funkcjonują kopalnie kruszców i surowców stanowiąc znaczący element ekonomii Chile. Jednak coś za coś surowy klimat i rosnące koszty wydobycia powodują zamykanie części kopalni i na Atacamie można napotkać prawdziwe “miasta duchów”.

   Od Copiapo przez cały czas będziemy podróżować przez Atacamę samochodami 4×4. Dzięki temu nie będziemy nic nosić na plecach poza wyposażeniem szturmowym w czasie wyjść szczytowych. Do miejsc biwakowych i bazy pod Ojos dotrzemy bezpośrednio naszymi samochodami 🙂

   Opiekę nad grupą będzie sprawował doświadczony przewodnik UIAGM – IVBV z Chile jednak program zakłada częściowo samodzielną działalność uczestników połączonych w pary. Stąd jasne że program nie jest dedykowany dla nowicjuszy. Dodatkowo grupą będzie opiekował się na całej trasie polski lider. Grupa też będzie mieć własnego kucharza.

   UWAGA!  Cena wyprawy zależy od liczby uczestników. I tak:

   • 6 osób – cena 3810 USD za osobę
   • 7 osób – cena 3410 USD za osobę
   • 8 osób – cena 3350 USD za osobę
   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Niezbędny ekwipunek
   ZAMKNIJ