+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Ekspedycja Himlung 7126 m

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Ekspedycja Himlung 7126 m

   Wyprawa na wspaniały himalajski siedmiotysięcznik
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   26 dni
   Sezon
   Kwiecień, Październik
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   6400 USD
   + przelot do Nepalu
   Terminy:
   09/10/2024 - 03/11/2024 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja
   Himlung to szczyt w Himalajach, który znajduje się na pograniczu Nepalu i Tybetu. Jego wysokość wynosi aż 7126 metrów nad poziomem morza ale ze względu na umiarkowane tylko trudności techniczne może być celem dla wysokogórskich turystów nie posiadających większego wspinaczkowego doświadczenia. Dla wielu alpinistów i turystów Himlung jest celem, który daje niezapomniane wrażenia. Zdobywanie tego szczytu wymaga solidnego przygotowania fizycznego, podstawowych wspinaczkowych i wiedzy na temat bezpieczeństwa w górach. Wymaga tez wcześniejszego doświadczenia na wysokościach powyżej 6 tyś. metrów. Podczas wyprawy na szczyt Himlung, turyści mają okazję zobaczyć przepiękne krajobrazy Himalajów oraz poznać kulturę Nepalu i Tybetu. Trasa wiedzie przez malownicze doliny, piękne lodowce i ośnieżone szczyty. W czasie trekkingu można zobaczyć wiele tradycyjnych wiosek, a także liczne klasztory buddyjskie. Ze szczytu Himlung rozciąga się piękna panorama na pobliskie szczyty Himalajów, w tym na legendarny Manaslu. Widok na góry i lodowce z wysokości ponad 7 000 metrów jest bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem dla każdego miłośnika gór.
   Rejon: Himalaje Nepalu, Rejon Himlung Himal
   Wielkość grupy: 6 osób
   Kod programu: NPHH
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska, umiarkowane trudności techniczne, znaczna wysokość n.p.m.
   dowiedz się więcej

   Szczyt Himlung znajduje się w Nepalu, w rejonie Manaslu Himal w środkowej części Himalajów. Konkretnie, położony jest w dystrykcie Gorkha, w Nepalu, w pobliżu granicy z Tybetem. Himlung ma wysokość 7126 metrów n.p.m. i jest jednym z łatwiej dostępnych  siedmiotysięczników. Wspinaczki na Himlung zazwyczaj rozpoczynają się w miejscowości Besisahar, około 190 km na zachód od stolicy Nepalu – Katmandu. My pojedziemy wynajętymi dżipami jeszcze dalej. piękną Doliną Marsyangdi aż do osady Kodo, skąd już dalej karawaną pójdziemy pieszo kilkudniowym trekkingiem do Bazy pod zachodnimi zboczami Himlung.

   Wczasie akcji górskiej jeden przewodnik “Climbing Sherpa” przypada na jednego uczestnika.

   Powyżej bazy przygotujemy trzy kolejne obozy; Obozy I, II i III na wysokościach 5450 m, 6000 m i 6350 m.  Plan działalności na drodze do szczytu jest elastyczny i może zostać dostosowany do ewentualnych problemów aklimatyzacyjnych uczestników lub warunków pogodowych na górze. Nasi doświadczeni lokalni przewodnicy Szerpowie przeprowadzą Was przez proces aklimatyzacji poprzez odpowiednie interwały wznoszenia i schodzenia.

   Z Obozu III ruszamy na szczyt. Strategia zdobycia szczytu polega na wczesnym wstaniu rano, ponownym sprawdzeniu sprzętu wspinaczkowego oraz rozpoczęciu ostatniego wspinania na szczyt Himlung Himal na wysokości 7126 metrów. Nasi przewodnicy zainstalują liny poręczowe zapewniając bezpieczeństwo podczas wspinaczki i zejścia. Ostatnia część wspinaczki to strome wspinanie po zboczu grzbietu, 50° pionowe wzniesienie, uzyskując około 700 metrów w wysokości. Ten ostatni etap wspinaczki jest prosty, ale bardzo wymagający fizycznie. Następnie trasa prowadzi przez mniej stromy grzbiet i kontynuuje do płaskiego odcinka przed małym stromym zboczem. Zdobycie szczytu zajmuje średnio około 10-12 godzin, ale oczywiście to zależy od indywidualnych umiejętności wspinaczkowych każdego uczestnika. Z szczytu roztacza się niezapomniany widok na kakofonię szczytów masywu Annapurna (8091 m), Manaslu (8156 m) i innych pobliskich olbrzymów Himalajów.

    

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek