+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Mt. Damavand – ostatni król Persji

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Mt. Damavand – ostatni król Persji

   Wyprawa na najwyższy wulkan Azji.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   13 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Iran
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   5890 PLN
   + przelot do Iranu
   Terminy:
   03/08/2024 - 15/08/2024 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja
   Góra Damavand (5610 m.n.p.m.) to najwyższy wulkan kontynentu azjatyckiego. To również najwyższy szczyt Islamskiej Republiki Iranu. Choć technicznie wejście na tego olbrzyma nie przedstawia większych trudności to jednak jego wysokość, zmienna pogoda i silne wiatry oraz trudności orientacyjne i brak infrastruktury sprawiają, że obecnie niewielu zachodnich turystów zdobywa jego wierzchołek. Nie bez znaczenia jest też obawa przed samym przyjazdem do Iranu, kraju nad którym nadal pochyla się cień Ajatollahów. Dla tych jednak co potrafią wyzbyć się uprzedzeń, Iran jawi się jako kraj ludzi niezwykle gościnnych, życzliwych i otwartych na świat. To również kraj starożytnej cywilizacji perskiej, której pamiątki napotyka się niemal wszędzie nawet na środku pustyni. Same góry zaś to oaza dzikiej przyrody i dramatycznych krajobrazów przyprawiających o zawrót głowy swoim bogactwem i kolorystyką.
   Rejon: Góry Albroz
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: IRD
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa górska u trudnościach umiarkowanych. Nieznaczne trudności techniczne.
   dowiedz się więcej

   Głównym celem naszego trekkingu będzie zdobycie Damavandu. Góra nie jest trudna technicznie. Główną barierą w jej zdobyciu jest jej wysokość i dość niestabilna pogoda. W kopule szczytowej leży zwykle śnieg i możliwe są oblodzenia skały. Tuż pod szczytem pola ulatniających się gazów wulkanicznych dodatkowo utrudniają wspinaczkę. Jednak wysiłek wart jest zachodu bo fantastyczne widoki ze szczytu górującego o prawie 1000 m. nad najwyższymi sąsiadami wynagradzają nasze trudy. Damavand to nie jedyna góra w naszych planach eksploracyjnych. W ramach aklimatyzacji wybierzemy się też na szczyt Tochal o wysokości 3964 m.n.p.m. położony w górach Alborz w części górującej nad Teheranem. Dla wygody przy zdobywaniu góry skorzystamy z pomocy kolejki linowej.

   Po akcji górskiej znajdzie się czas na relaks i zwiedzanie magicznych miast dawnej Persji. Spędzimy trochę czasu w Teheranie gdzie odwiedzimy pałace szachów, muzea i meczety. Zatopimy się też w gwar i rozgardiasz teherańskiej ulicy, odwiedzimy bazar, na którym kupić można chyba wszystko. Pojedziemy też do Isfahanu, królewskiego miasta, które śmiało można nazwać perskim Krakowem. Isfahan jest miastem niezwykle gościnnym i pięknym. Tu naprawdę można się zrelaksować odpoczywając nad brzegami rzeki Zajandeh lub pod filarami jednego ze starożytnych mostów nad nią rozpiętych. W mieście zwiedzimy też uznawane za perły architektury islamu meczety i pałace oraz legendarny Plac Imama. Przyjrzymy się pracy rzemieślników w warsztatach położonych wokół placu, w tym pracy sławnych na cały świat miniaturzystów oraz odwiedzimy dzielnicę ormiańską i znajdujące się tam kościoły.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Ważne dla udających się do Iranu
   Zalecany ekwipunek