+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Mera Peak – w sercu Himalajów

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Mera Peak – w sercu Himalajów

   Wyprawa na jeden z najpiękniejszych widokowo szczytów sześciotysięcznych w Himalajach
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   19 dni
   Sezon
   Kwiecień, Październik
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2790 USD
   + przelot do Nepalu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wyprawa na Mera Peak (6476 m.npm.) to niezapomniana przygoda gdzie udało się nam zawrzeć niemal wszystko to co sprawia że chodzimy w góry! W naszym programie zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów dostępnych dla turystów wysokogórskich w Himalajach. Zobaczymy jedną z najwspanialszych panoram górskich świata ze szczytami Everestu, Lhotse, Makalu, Kangczendzongi i Cho-Oyu na czele. Przejdziemy wysokie przełęcze, przemierzymy głębokie doliny, spenetrujemy niebezpieczne lodowce. Spotkamy też wspaniałych ludzi żyjących w tych mało odwiedzanych rejonach Himalajów. Będzie też czas na zwiedzanie Katmandu.
   Rejon: Himalaje Nepalu, Solo – Khumbu
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: NPM
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska, niewielkie trudności techniczne, znaczna wysokość n.p.m.
   dowiedz się więcej

   Mera Peak położony w sercu rejonu Khumbu, jako jeden z naprawdę niewielu szczytów himalajskich tej wysokości nie przedstawia zwykle większych trudności technicznych. Jeśli lodowiec jest dobrze przykryty śniegiem to w zasadzie wystarczą same raki i kijki. Dopiero w kopule szczytowej trzeba pokonać około 30 metrowy stromy uskok lodowy. W tym miejscu jednak będziemy korzystać z liny poręczowej. Nie można jednak powiedzieć jednoznacznie że szczyt jest łatwy. Oprócz wysokości która eliminuje z ataku szczytowego ok połowę śmiałków pragnących zdobyć Mera, już samo dotarcie do stóp góry wymaga wytrwałości. Długa trasa nagradza nas jednak wspaniałymi widokami otoczenia doliny Hinku. Naszym celem będzie Mera Centralna.

   Program choć długi jest tak zaplanowany by zrealizować go mógł również średniozaawansowany turysta wysokogórski. Mamy czas na aklimatyzację i wypoczynek przed trudniejszymi etapami wyprawy. Program przewiduje pełne wsparcie logistyczne tj. namioty, tragarzy, kucharza i przewodników wysokogórskich na aklimatyzację i atak szczytowy. Większość noclegów będziemy mieli w wygodnych hotelikach – schronach wyposażonych w prycze i materace. To wszystko sprawi że będziemy blisko natury ale jednocześnie zaopatrzeni w niezbędne minimum komfortu. Przez cały czas uczestnikami opiekować się będzie polski lider z doświadczeniem himalajskim.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   Informacja o biletach lotniczych i płatności za program
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ