+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Kazbek – lodowy Książe Kaukazu

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Kazbek – lodowy Książe Kaukazu

   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   9 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Kaukaz
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Gruzja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   990 EUR
   + przelot do Gruzji
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Kazbek (5033 m), podobnie jak Elbrus, jest potencjalnie aktywnym, lecz uśpionym wulkanem odsuniętym od głównego pasma Kaukazu. Patrząc z daleka na urokliwe i urwiste ściany tego olbrzyma ma się wrażenie, że jest niedostępną i bardzo stromą górą zacięcie broniącą się przed zdobywcami. Nie bez powodu z Kazbekiem związana jest gruzińska wersja mitu o Prometeuszu. Ten słynny i zuchwały heros, w Gruzji zwany Amiranim, został uwięziony ponoć w okolicach Kazbeka za kradzież i ofiarowanie ludziom ognia oraz za ujawnienie tajemnej receptury produkcji wspaniałego gruzińskiego wina. Mimo wrażenia niedostępności Kazbek nie jest bardzo trudnym technicznie szczytem, ale jest nieco trudniejszy od swojego północnego sąsiada Elbrusa. Kazbek lubi kapryśną pogodę, trzeba też uważać na lodowe szczeliny i spadające tu i ówdzie kamienie. Większa część drogi na szczyt prowadzi łatwym i łagodnie nachylonym lodowcem. Ostatnie 80 m na szczyt to dość stroma ścianka – nachylenie ok. 55 stopni. Z reguły wchodzi się tam bez większego problemu, jednak w razie potrzeby będziemy instalować poręczówkę.
   Rejon: Kaukaz Centralny
   Wielkość grupy: Do 12 osób
   Kod programu: GEK
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa górska o umiarkowanych trudnościach.
   dowiedz się więcej

   Plan zakłada stopniową aklimatyzację, rozłożenie całej akcji górskiej na Kazbeku na 5 dni, dodatkowy dzień aklimatyzacyjny, w trakcie którego wejdziemy na Górę Anioła (3096 m) lub Przełęcz Chaukhi (3341 m) oraz dzień zapasowy, co pozwoli Wam zmierzyć się w sposób bezpieczny z górą, jeśli tylko jesteście w dobrej kondycji fizycznej i nie posiadacie przeciwskazań zdrowotnych (nawet bez wcześniejszego doświadczenia w wysokich górach). Najważniejsze jest to, że podczas całej wyprawy będzie z Wami nasz zespół – lider wyprawy oraz certyfikowani przewodnicy wysokogórscy (przeszkoleni również w zakresie ratownictwa medycznego w górach), którzy będą odpowiedzialni za wasze bezpieczeństwo. Nasz zespół składa się z lidera wyprawy oraz przewodników, którzy posługują się językiem polskim, angielskim i rosyjskim w stopniu umożliwiającym swobodną i bezproblemową komunikację na każdym etapie wyprawy.

   Ważne! Prowadzimy grupy na Kazbek wg standardów europejskich, czyli jeden przewodnik na 3 uczestników wyprawy. To gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas akcji górskiej, a także maksymalne szanse na zdobycie szczytu. Ważne jest również to, że będziemy Wam pomagać w przygotowaniach do wyprawy na każdym ich etapie. Dostaniecie dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku dla uczestników wyprawy, będziecie mogli skorzystać z wiedzy, która zawarta jest w naszym ebooku, weźmiecie udział w odprawie online, będziemy odpowiadać na bieżąco na wasze pytania i wątpliwości, a także zdradzimy Wam wszystkie tajemnice Kazbeku, dzięki którym wasza wyprawa będzie bezpieczna i skuteczna. Dodatkowo oczywiście możecie pytać nas o wszystko za pośrednictwem e-maila.

   Uwaga! Program zaczyna się i kończy w Tbilisi, dolatujemy tu z Polski samodzielnie. Dla zainteresowanych pomagamy w zakupie przelotów do Tbilisi oraz opcjonalnie w rezerwacji noclegów w tymi mieście przed i po programie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ