+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Ekspedycja Musała – zimowa wyprawa w góry Bułgarii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Ekspedycja Musała – zimowa wyprawa w góry Bułgarii

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Marzec, Kwiecień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Bułgaria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   4980 PLN
   Cena z dojazdem
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Trekking zimowy w najwyższe góry Bułgarii i całych Bałkanów w Góry Riła i Pirin. W planach zdobycie m.in. najwyższego szczytu Bałkanów - Musały. Noclegi w rodzinnych pensjonatach w pokojach z łazienkami. Transport z Polski i na miejscu prywatnym busem. Program dla turystów górskich z dobrą kondycją. Odwiedzana pasma górskie są dość wysokie i niezwykłe rozległe co zimą stanowi o prawdziwej przygodzie.
   Rejon: Góry Riła i Pirin
   Wielkość grupy: 7 osób
   Kod programu: BGW
   Typ zakwaterowania: Pensjonat
   Poziom trudności: umiarkowany, niezbędna dobra kondycja
   dowiedz się więcej

   Bułgaria kojarzy się turystom z Polski, głównie jako cel letnich wypraw nad Morze Czarne. Jednak dla znawców i amatorów górskiej turystyki jest to prawdziwe eldorado z tysiącami wyniosłych szczytów, dzikich dolin, jezior i potoków z krystalicznie czysta wodą i gościnnych słowiańskich górali. Dlatego też spotkać tu można latem całkiem często turystów z Polski.

   Gdy nadchodzi zima i masy powietrza z głębi kontynentu spotykają się z wilgotnymi masami znad morza, wytwarza się taki rodzaj klimatu, który owocuje obfitymi opadami śniegu. Normą w górach Bułgarii jest pokrywa 2 do 3 metrów śniegu, co czyni te góry wymarzonym celem dla zimowych wypraw dla turystów oczekujących trochę większych wyzwań. Szczególnie najwyższe pasma górskie kraju, czyli Riła i Pirin, są pod tym względem wymarzone. Dodatkowo spore wysokości szczytów osiągające tu niemal 3 tysiące metrów nad poziomem morza a także wielka rozległość tych gór, podnoszą ich atrakcyjność w oczach (i obiektywach) turystów wysokogórskich.

   Góry Bułgarii mogą być też doskonałym terenem „ćwiczebnym” przed wyprawami w Alpy a zwłaszcza w Andy oraz wysokie i dzikie łańcuchy górskie Azji. Ponieważ w wielu miejscach zbocza są dość łagodne a granie często szerokie, łatwo tu w warunkach zimowych wybrać trasę relatywnie bezpieczną od zagrożenia lawinami.

   Nasza wyprawa bierze sobie na cel między innymi najwyższy szczyt Bułgarii czyli Musałę (2926 m)oraz wiele innych wysokich szczytów i grani. Poruszać się będziemy w rakach i na rakietach śnieżnych. Czasami będziemy korzystać z kolejek linowych, aby skrócić sobie podejścia. Noclegi zaplanowaliśmy w przytulnych rodzinnych pensjonatach, gdzie wieczory przy kominku i bałkańskiej muzyce są wartością samą w sobie. Program przeznaczony jest dla średniozaawansowanych turystów górskich o bardzo dobrej kondycji. Wcześniejsze doświadczenie zimowe jest pożądane, ale nie niezbędne.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ