+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Pik Lenina

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Pik Lenina

   "All inclusive" wyprawa na prawdziwy siedmiotysięcznik
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   21 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień
   Góry
   Pamir
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Kirgizja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2450 USD
   + przelot do Kirgistanu
   Terminy:
   28/06/2024 - 19/07/2024 (Miejsca dostępne)
   06/07/2024 - 27/07/2024 (Miejsca dostępne)
   14/07/2024 - 04/08/2024 (Miejsca dostępne)
   22/07/2024 - 12/08/2024 (Miejsca dostępne)
   30/07/2024 - 20/08/2024 (Miejsca dostępne)
   07/08/2024 - 28/08/2024 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja Exploruj private tours
   Wyprawa na Pik Lenina (7134 m. npm.) w górach Pamir to szansa na zdobycie prawdziwego siedmiotysięcznika! Szczyt ten jest łatwy technicznie i możliwy do zdobycia nawet przez doświadczonego turystę wysokogórskiego - nie trzeba być wspinaczem. Jednak tak wielkiej góry nie można lekceważyć! Pik Lenina to góra gdzie choroba wysokościowa bardzo często powstrzymuje potencjalnych zdobywców. Również bardzo surowe warunki pogodowe nie ułatwiają zadania. Jeśli uważasz, że masz bardzo dobą kondycję fizyczną, bywałeś już na szczytach co najmniej powyżej 5000 m i chcesz spróbować to możesz dołączyć do naszej międzynarodowej ekspedycji na ten szczyt.
   Rejon: Góry Pamir
   Wielkość grupy: od 2 osób
   Kod programu: KGL
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska bardzo wymagająca
   dowiedz się więcej

   Wyprawa jest wyprawą komercyjną w dobrym tego słowa znaczeniu i z naszej strony zapewniamy pełne profesjonalne wsparcie w czasie jej trwania. Zawiera ono miedzy innymi opiekę zawodowych lokalnych przewodników w relacji 1 dla max 3 uczestników, sprzęt wysokogórski, pre-instalowane namioty w górnych obozach, namioty bazowe, pełne wyżywienie w bazach oraz jedzenie szturmowe. Uczestnik tak naprawdę ma zabrać ze sobą ekwipunek osobisty oraz dobrą kondycję i wolę zdobycia szczytu.

   Wyprawa ma charakter międzynarodowy i organizowana jest przy współpracy z profesjonalnym lokalnym biurem ekspedycyjnym z Kirgistanu z którym mamy bardzo pozytywną historię współpracy. W wyprawie zwykle nie uczestniczy polski lider więc uczestnicy powinni posiadać podstawową znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego. Uczestnicy od wylądowania w Biszkeku pozostają cały czas pod opieką naszego lokalnego przedstawiciela w Kirgistanie oraz przewodnika górskiego. Ze względu na powagę wyprawy każda kandydatura musi być wcześniej skonsultowana z szefem biura Exploruj.pl.

   Wejście na szczyt Pik Lenin odbywa się z bazy Aczik Tasz będącej na wysokości 3800 m. Kolejne miejsca biwakowe to:

   • Obóz 1 (baza wysunięta) 4400 m
   • Obóz 2 – 5300 m
   • Obóz 3 – 6100 m (szczyt Razdjelna)

   Terminy wyprawy

   Wskazane terminy są terminami gwarantowanymi. Na życzenie organizujemy wyprawy na Pik Lenina w dowolnym terminie w sezonie letnim z dowolnym pakietem świadczeń. W tym celu prosimy o kontakt z naszym biurem.

   Program wyprawy

   Dzień 1 Przylot do Biszkeku. Nocleg w hotelu w Biszkeku.

   Dzień 2 Przelot samolotem z Biszkeku do Osz. Przejazd samochodem 4×4 do bazy Aczik Tasz pod Pikiem Lenina. Nocleg w bazie w namiotach bazowych.

   Dzień 3 Wycieczka aklimatyzacyjna na jeden z górujących nad bazą grzbietów górskich.

   Dzień 4 Wypoczynek w bazie. Po południu pakowanie sprzętu na akcję górską.

   Dzień 5 do 18 Akcja górska na drodze normalnej na Pik Lenina. Trasa prowadzi przez Przełęcz Turystów, Lodowiec Lenina i Pik Razdielnej. Uczestnicy najpierw wyjdą na aklimatyzację do obozów nr 1, 2 i 3 z noclegiem po drodze. Potem zejście do bazy i po odpoczynku w niej powtórzenie marszu w górę aż do szczytu i powrót do bazy. Harmonogram uzależniony jest od warunków pogodowych i postępów aklimatyzacji uczestników.

   Dzień 19 Zakończenie akcji w górach. Przejazd z bazy Aczik Tasz do Osz. Nocleg w hotelu w Osz.

   Dzień 20 Przejazd z Osz do Biszkeku. Nocleg w hotelu w Biszkeku.

   Dzień 21 Wylot z Biszkeku do Polski.

   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek