+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Na nartach na Jabal Toubkal

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Na nartach na Jabal Toubkal

   Czyli skitury w Afryce
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy na skitury i rakiety
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Luty
   Góry
   Atlas
   Kontynent
   Afryka
   Kraj
   Maroko
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   4590 PLN
   + przelot do Maroka
   Terminy:
   Rezerwacja
   Wyprawa skiturowa dla średnio zaawansowanych turystów narciarskich. Daje szansę na zdobycie najwyższego szczytu na północy Afryki. Atlas Wysoki to trochę dziki a przez to wspaniały teren na miłośników narciarstwa pozatrasowego. Głównym celem naszej narciarskiej wyprawy będzie zdobycie najwyższego szczytu na północy Afryki – Jabal Toubkal (4167 m.) No i oczywiście zjazd na nartach z wierzchołka. Będzie też szansa na kilka innych ciekawych zjazdów w czasie procesu aklimatyzacji. Trudności znajdów należy określić jako średnio-trudne ale oczywiście dużo zależy od warunków, pogody i kondycji śniegu.
   Rejon: Atlas Wysoki
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: MAS
   Typ zakwaterowania: hotel, schronisko
   Poziom trudności: Wyprawa skiturowa o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   Góry Atlas Wysoki no jeden z najwyższych łańcuchów górskich w Afryce a w północnej części tego kontynentu to góry najwyższe. Z jednej strony owiewane suchymi i ciepłymi masami powietrza znad Sahary a z drugiej chłodnymi i wilgotnymi znad Atlantyku i Morza Śródziemnego, góry Atlas charakteryzują się sporymi opadami w okresie zimowym. Dlatego ich wyższe partie, te położone powyżej 2500 m, oferują zwykle świetne warunki narciarskie dzięki sporej pokrywie śnieżnej zalegającej przez całą zimę. W Maroku w Atlasie nie ma za wiele ośrodków narciarskich z wyciągami i kolejkami. Za to dla narciarzy skiturowców możliwości wypraw i zjazdów są fenomenalne, co już dawno docenili francuzi, przyjeżdżając w te góry już od dziesięcioleci.

   Noclegi będziemy mieć zapewnione w tradycyjnym arabskim hotelu w centrum Marrakeszu. Tuż obok sławnego placu Dżemma El Fna. W górach spać będziemy w schronisku w salach wieloosobowych. Tam też będziemy się stołować. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą śpiwory. Przy transporcie naszych bagaży głównych do schroniska pomogą nam niżej juczne muły a wyżej marokańscy porterzy. Tak więc uczestnicy będą chodzić tylko “na lekko”.

   Skiturowa wyprawa do Maroka to również szansa na spotkanie z lokalną kulturą arabską i berberyjską no i oczywiście z fantastyczną kuchnią. A poza tym legendarna egzotyka Marrakeszu może być celem sama w sobie!

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Niezbędny ekwipunek