+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Dolomity – rakiety śnieżne

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Dolomity – rakiety śnieżne

   Zimowe górskie wędrówki we wspaniałej scenerii.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy na skitury i rakiety
   Czas trwania
   7 dni
   Sezon
   Marzec
   Góry
   Dolomity
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Włochy
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3690 PLN
   Transport w cenie programu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Rakiety śnieżne to jeden z najstarszych sposobów ludzi do wygodnego przemieszczania się po śniegu. Pierwsze prymitywne rakiety wywodzą się prawdopodobnie z Centralnej Azji i mają już ok 4000 lat! U nas w Tatrach i na Podhalu ich historia jest znacznie młodsza ale możemy z całą pewnością stwierdzić że rakiety śnieżne nazywane u nas „karplami” były bardzo popularne wśród „polowacy” i znacznie wyprzedziły w Tatrach pojawienie się pierwszych nart. Uwaga! Nie potrzeba własnych rakiet - my mamy je dla Was! Idąc śladem naszych praojców zaplanowaliśmy „rakietowy tydzień” tym razem we Włoskich Dolomitach. Dlaczego tam? Ponieważ Dolomity jak żadne inne góry dostarczają niezwykłych wrażeń widokowych nie tylko latem ale też właśnie zimą. Dolomitowe pionowe iglice i urwiska udekorowane śnieżną bielą nabierają niezwykłego kolorytu i stają się wielkim odkryciem dla tych co znają je już z letnich wędrówek czy wspinaczek.
   Rejon: Dolomity
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: ITR
   Typ zakwaterowania: Pensjonat
   Poziom trudności: Trekking o umiarkowanych trudnościach
   dowiedz się więcej

   Wędrowanie w rakietach śnieżnych odbywa się zwykle w niezbyt stromym terenie bez większych trudności technicznych (rakiety to nie raki). Nie oznacza to jednak że w czasie naszych zimowych wypraw nie zmęczymy się. Czeka nas wiele podejść i zejść na długich Dolomickich grzbietach i halach. Miejscami gdy wejdziemy w trudniejszy teren rakiety trzeba będzie zamienić na raki.

   W czasie tego wyjazdu będziemy działać w jednych z najpiękniejszych rejonów Dolomitów: Grupie Tre Cime, Averau, Tofan oraz Dolomiti di Sesto. Skorzystamy z dobrego zagospodarowania tego terenu w infrastrukturę w postaci kolejek linowych i dojazdów szosami na przełęcze by skrócić sobie podejścia i od razu znaleźć się w krainie śniegu i skał.

   Naszą bazą będzie urokliwa miejscowość Piave di Cadore, położona 30 km od Cortiny d’Ampezzo. Takie usytuowanie bazy da nam możliwość odwiedzenie kilku różnych rejonów i codziennej zmiany krajobrazów. Sama miejscowość jest prawdziwą mekką rakieciarzy śnieżnych. Co roku odbywa się to finał największego w Europie maratonu na rakietach śnieżnych.

   Wycieczka przeznaczona jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących trekkerów z dobrą kondycją. Podobać się będzie osobom które cieszy przebywanie w wysokogórskim środowisku i miłośników zimowej fotografii górskiej.

   Uwagi do programu. Program może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, kondycji śniegu jak i możliwości uczestników. Czasy przejść pieszych mocno zależą od tych dwóch ostatnich zmiennych więc mogą być różne ale należy liczyć się że piesza część wycieczki będzie trwać od 5 do 9 godzin.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ