+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Skitury na Bałkanach – Bułgaria Pirin

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Skitury na Bałkanach – Bułgaria Pirin

   Wyprawa narciarska do Bułgarii
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy na skitury i rakiety
   Czas trwania
   7 dni
   Sezon
   Marzec
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Bułgaria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3390 PLN
   + przelot do Sofii
   Terminy:
   Rezerwacja
   Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Program przeznaczony jest dla początkujących i średniozaawansowanych turystów narciarskich. Konieczna umiejętność zjazdów w różnych warunkach śniegowych w umiarkowanie nastromionym terenie na otwartych zboczach górskich (20 do 30 stopni nachylenia). Dziennie ok 500 do 1000 m podejścia i zjazdu (deniwelacji) oraz ok 7 godzin aktywności w terenie. Program zawiera też elementy szkolenia narciarskiego, lawinowego i górskiego dla początkujących skiturowców.
   Rejon: Góry Pirin, okolice Banska
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: BUP
   Typ zakwaterowania: Pensjonat
   Poziom trudności: Wyprawa narciarska łatwa / umiarkowana
   dowiedz się więcej

   Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Najwyższe pasma górskie Bułgarii oferują zimą doskonałe warunki dla początkujących, średniozaawansowanych oraz tych ambitnych skiturowców. Duże średnie wysokości (pow. 2500 m) przy jednoczesnym umiarkowanym nastromieniu stoków oraz długie doliny, dają szansę fajnych wypraw i wielokilometrowych zjazdów. Dodatkowo wysoko poprowadzone drogi oraz kolejki linowe ułatwiają dostęp wysoko w góry bez konieczności długich podejść. Baza noclegowa daje szansę na wieczorny wypoczynek i wysuszenie się przy kominku i szklaneczce grzanego bułgarskiego wina. Do tego świetna bałkańska kuchnia i tradycyjna słowiańska gościnność. Czego więcej chcieć?!

   Naszym terenem działania będą przepiękne Góry Pirin, gdzie najwyższe szczyty przekraczają 2900 metrów a zjazdy mają po kilkanaście km długości. Noclegi są “stacjonarnie” w jednym miejscu skąd codziennie wyruszamy w różne rejony Pirinu. Tą bazą wypadową będzie miejscowość Bansko, bezsprzecznie najlepszy ośrodek narciarski Bułgarii i jeden z najlepszych w południowej Europie.

   Nocować będziemy w pokojach dwuosobowych w niewielkim rodzinnym pensjonacie położonym w zabytkowej części Banska. Obok jest deptak, sklepiki i kilka klimatycznych restauracji gdzie można pokosztować tradycyjnej bułgarskiej kuchni przy dźwiękach muzykantów – cyganów.

   Program będzie prowadzony przez Polskiego lidera i Bułgarskiego przewodnika górskiego.

   Program realizowany z naszym Bułgarskim partnerem – Adventure Trails, licencjonowanym specjalistycznym biurem trekkingowym.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Niezbędny ekwipunek