+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Riła i Pirin – u braci Słowian

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Riła i Pirin – u braci Słowian

   Wyjątkowy trekking od schroniska do schroniska.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Lipiec, Wrzesień
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Bułgaria
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3590 PLN
   + przelot do Sofii
   Wybierz termin:
   Rezerwacja Exploruj private tours
   Trekking Riła i Pirin jest programem dla średniozaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną. W programie wśród wielu innych mamy tez zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m). W czasie jego trwania będziemy wędrować od schroniska do schroniska tak aby jak najmniej tracić z wysokości i jak najwięcej zobaczyć / przeżyć w czasie tak krótkiego programu. Noclegi w górskich schroniskach w Bułgarii są atrakcją samą w sobie. Czyste, przepięknie położone, oferujące smaczną kuchnię, są miejscem spotkań prawdziwych trekkerów z całej Europy. Nocować będziemy w schludnych pokojach kilkuosobowych z pościelą, śpiwory niepotrzebne. Schroniska oferują też pełne wyżywienie.
   Rejon: Góry Riła i Pirin
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: BUR
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Trekking o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy. Góry nieco podobne do naszych Tatr ale istotnie wyższe i można by powiedzieć bardziej dzikie i rozległe. Nie spotkamy tu też takich tłumów turystów jak, zwłaszcza w Polskiej części Tatr. Spotkamy za to mało uczęszczane górskie ścieżki i przytulne czyste schroniska z doskonałą kuchnią gdzie na stołach goszczą lokalne górskie produkty i świetne bułgarskie wino.

   Częściej niż turystów spotkamy to na szlaku pasterzy, którzy będą nas chcieli ugościć serem i rakiją. Nie rzadko natkniemy się na kozice. Z innych gatunków częściej niż w Tatrach można napotkać wilki i niedźwiedzie. Często na niebie można spotkać szybujące orły. Doskonale zachowane górskie lasy przez stulecia były schronieniem dla partyzantów walczących z Turecką okupacją a dziś są żywym pomnikiem przyrody gdzie możemy napotkać roślinność trzech pięter oraz gatunki których nie napotkamy dalej na północy. Szczególnie bogaty jest świat drzew iglastych z wieloma gatunkami sosen, świerków i jodeł. W tutejszych górach występuje aż 1/3 wszystkich gatunków reprezentowanych w całej Bułgarii!

   Riła i Pirin to nie tylko przyroda i krajobrazy ale też historia kraju i jego słowiańskiej i chrześcijańskiej tożsamości narodowej. To w tych górach kwitły przez 500 lat te wartości, które były prześladowane w dolinach prze Otomańskich władców. Z tradycją i historią spotkamy się w wielu miejscach gór ale chyba najwspanialszym zabytkiem jest Rylski Monastyr – obiekt należący do światowego dziedzictwa kulturowego. Będziemy mieli okazję i to miejsce odwiedzić.

   Program prowadzony będzie przez lokalnego licencjonowanego przewodnika górskiego oraz jeśli grupa be∂zie liczyć co najmniej 10 osób, przez polskiego przewodnika górskiego – lidera. Cały program jest doskonale zorganizowany logistycznie. Każdy nocleg, transfer, odcinek trasy, jest precyzyjnie zaplanowany co powinno zminimalizować wszelkie niespodzianki i zagrożenia oraz zapewnić jak najefektywniejsze wykorzystanie czasu w czasie naszego programu. Program realizujemy już od 7 lat i sprawdza się doskonale.

   Program realizowany jest przy wsparciu Bułgarskiego profesjonalnego organizatora trekkingów – Adventure Trails.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ