+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Karakorum – K2 Base Camp

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Karakorum – K2 Base Camp

   Piękny i wymagający trekking w starym stylu.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   22 dni
   Sezon
   Lipiec
   Góry
   Karakorum
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Pakistan
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2890 USD
   + przelot do Islamabadu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Karakorum to po Himalajach najwyższe góry naszej planety. Wielu uważa że są to też najpiękniejsze góry wysokie na Ziemi. Położone w centralnej Azji u styku granic Pakistanu, Indii i Chin od wielu już lat przyciągają rzesze alpinistów, trekkerów, fotografików, geografów i amatorów sportów ekstremalnych ze względu na swoje “naj” można tu znaleść największe górskie lodowce na naszej planecie, nawet większe niż w Himalajach. Można uprawiać ekstremalną wspinaczkę na niesamowitych zerwach skalnych. Można z nich skakać na spadochronach czy B.A.S.E. Można wreszcie próbować zdobyć najbardziej niedostępną górę, to jedyną … K2. Można też wreszcie tak jak my to planujemy udać się na trekking do Bazy pod K2, przez ogromny lodowiec Baltoro na spotkanie aż 5 ośmiotysięczników w tym samego K2.
   Rejon: Karakorum Baltoro
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: PAK
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Trekking wymagający
   dowiedz się więcej

   Nasz program to dwa tygodnie trekkingu przez surowe doliny Karakorum w stylu jakim pokonywały tą trasę pierwsze wyprawy udające się pod na niesamowity lodowy “plac” Concordia” i do Bazy pod K2. Pójdziemy pieszo wąskimi ścieżkami, przez wzgórza usypistych moren, cielska lodowców, mosty nad szczelinami. Będą nam towarzyszyć lokalni przewodnicy i cała karawana porterów i jucznych zwierząt. Co dzień będą nam się otwierać nowe krajobrazy i coraz wspanialsze i wyższe szczyty z kulminacją widoków na niesamowitej Concordii.

   Najwyższym punktem który planujemy osiągnąć jest K2 Base Camp na wysokości 5100 m. Tą wysokość będziemy zdobywać powoli aklimatyzując się po drodze. Będziemy mieli też dość czasu na spenetrowanie okolic Concordii, w tym odwiedziny w bazach wspinaczy pod Gasherbrumami i Broad Peak.

   Na naszych ścieżkach napotkamy ludzi z plemion Balti, Wakhi i Hunzów, rodowitych i odwiecznych mieszkańców dolin Karakorum. Ci ostatni – Hunzowie, są ponoć bardzo bliskimi krewniakami Słowian i przejawiają też tradycyjną słowiańską gościnność dla przybyszów. Tak że możemy liczyć nie tylko na wspaniałe górskie krajobrazy ale i nowe przyjaźnie.

   Trekking do Bazy pod K2 jest dość wymagający fizycznie ze względu na czas trwania oraz długi dystans który trzeba będzie pokonać na własnych nogach. Surowe warunki bytowania (namioty) niedobory wody, palące słońce i nocne chłody to cena którą trzeba będzie ponieść by na własne oczy zobaczyć najwspanialsze górskie widoki na naszej planecie.

   W cenie programu mamy zapewnione pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie w czasie całego trekkingu. Namioty do spania, kuchenny, namiot mesę, stoliki i krzesła a nawet namiot klozecik. Nasz bagaże będą niesione przez porterów co też już jest wliczone w cenę. Grupą będzie się opiekować polski lider oraz lokalny przewodnik i jego pomocnik. Nad karawaną pieczę będzie sprawować doświadczony sirdar.

   W czasie pobytu w miastach będziemy spać w hotelach w pokojach 2 osobowych. Z Islamabadu w góry pojedziemy wynajętymi specjalnie dla naszej grupy jeepami.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej na temat trekkingu
   ZAMKNIJ