+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Dookoła Manaslu trekking

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Dookoła Manaslu trekking

   Prawdziwie górska wyprawa z dala od utartych ścieżek
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   20 dni
   Sezon
   Kwiecień, Październik
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1690 USD
   + przelot do Nepalu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Trekking dookoła Manaslu jest obecnie chyba najwyżej ocenianym przez znawców trekkingiem himalajskim. Zwłaszcza od czasu kiedy zdecydowanie bardziej popularny trekking dookoła Annapurny został częściowo zeszpecony przez budowane tam drogi dla dżipów. Znawcy zachwycają się zwłaszcza małą liczbą turystów jeszcze tą trasę wybierających, napotykanymi formami życia codziennego i przyrodniczego z niewielkimi tylko wpływami cywilizacyjnymi oraz wspaniałe krajobrazy centralnych Himalajów.
   Rejon: Manaslu Himal
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPM
   Typ zakwaterowania: Hotele, guesthouse
   Poziom trudności: Trekking wymagający - wysokość i kondycja
   dowiedz się więcej

   W czasie tego trekkingu zobaczymy nie tylko ósmy co do wysokości szczyt świata – Manaslu (8156 m) ale też inne wysokie szczyty i grupy górskie: Annapurna Himal, Sringi Himal, Ganesh Himal, Ghorka Himal oraz Himlung Himal. Pokonamy też wysoką przełęcz Larke La (5100 m). Odwiedzimy wioski Gurungów i Magarów oraz te powstałe niedawno a założone przez uchodźców z niedalekiego Tybetu. Odbędziemy podróż w czasie i w przestrzeni też tej kulturowej z pogranicza hinduizmu i lamaizmu. Przejdziemy wielką pętlę od zalanych upalnym słońcem pól ryżowych po śniegi i lodowce Himalajów Centralnych.

   Uwaga!  Trekking ten nie ma znaczących trudności technicznych i pod tym względem nadaje się do przejścia dla przeciętnie doświadczonego trekkera. Jednocześnie jest dość długi i wymagający fizycznie dlatego niezbędna jest bardzo dobra kondycja. Ponieważ wyjdziemy też na znaczną wysokość nad poziom morza (5100 m). Ważne jest aby uczestnicy posiadali już jakieś doświadczenia wysokościowe na co najmniej wysokościach powyżej 4000 m. W czasie trekkingu będziemy jadać i spać w herbaciarniach – hotelikach znanych z popularnych treków choćby do Everest Base Camp. Niektóre z nich jednak bardziej prymitywne pod względem warunków bytowych jak i dostępności wyżywienia od tych z bardziej obleganych tras trekkingowych. Konieczny ciepły śpiwór i sporo samozaparcia bo z myciem mogą być problemyJ

   Po wielkim trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Nepal dwa lata temu w miejsce starych noclegowni zniszczonych przez trzęsienie powstały nowe o często wyższym standardzie ale nie jest to reguła. Tak czy inaczej nie ma konieczności zabierania namiotów na ten trekking.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ