+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Kolorowe góry, skaliste kaniony i śpiewające pustynie

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Kolorowe góry, skaliste kaniony i śpiewające pustynie

   Trekking górski w najpiękniejszych miejscach Kazachstanu
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   12 dni
   Sezon
   Maj, Wrzesień
   Góry
   Ałtaj
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Kazachstan
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1980 EUR
   + przelot do Ałmaty
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Krajobrazy południowo-wschodniego Kazachstanu to spotkanie dwóch żywiołów - gór i pustyni. Wytworzyło to niezwykłe krajobrazy i funkcjonujące tam unikalne przyrodnicze ekosystemy. Góry Ałtaj, Góry Aktau, wydmy pustyni Ałtynemel - to miejsca których widoku nigdy się nie zapomni. Jedne z ostatnich takich miejsc na naszej planecie. Warto je odwiedzić zanim znikną. Nasz program jest trekkingiem połączonym z wyprawą objazdową po najpiękniejszych miejscach tej części Kazachstanu, pod opieką doświadczonych lokalnych przewodników i kierowców 4x4. Wyprawa full service - spanie, jedzenie, transfery ... taka przygoda i wygoda :-)
   Rejon: Ałtaj Zalijski
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: KZKP
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: Trekking łatwy/średnio wymagający, dla sprawnych turystów górskich
   dowiedz się więcej

   Aktau to niewielki masyw górski położony we wschodniej części Parku Narodowego Altyn Emel. Jego powstanie wiąże się z podniesieniem się powierzchni lądu, które miało miejsce dawno temu – już w okresie kredowym znajdowało się dno starożytnego Oceanu Tetydy. Przed podniesieniem i osuszeniem lądu prądy morskie, łącząc się i splatając ze sobą, spuszczały na dno przenośne skały lądowe o różnym składzie i gęstości. Przez miliony lat po wycofaniu się oceanu woda i wiatr obmyły i zwietrzały słabe skały, tworząc z pozostałych gatunków fantazyjne kształty i kompozycje. Cały krajobraz gór Aktau jest tak niezwykły i fantastyczny, że wydaje się, że jest to inna planeta. Tego piękna nie da się opisać: zdecydowanie warto je odwiedzić!

   Góry Ałtaj Zalijski znajdują się w południowo-wschodniej części Kazachstanu, blisko granicy z Chinami i Kirgistanem. Jest to obszar o niezwykłej urodzie naturalnej, złożony z malowniczych gór, głębokich dolin, rwących rzek i krystalicznie czystych jezior. Góry Zalijskie są częścią łańcucha górskiego Ałtaj. W regionie tym znajdują się liczne szczyty, z których niektóre przekraczają wysokość 4000 metrów nad poziomem morza. Te strome i skaliste szczyty nadają krajobrazowi charakterystyczny wygląd. Ałtaj Zalijski jest często uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Kazachstanie, przyciągające miłośników przyrody, turystów i podróżników z całego świata.

   Jeziora Kolsai to trzy kaskadowe jeziora leżące w górach Ałtaj Zalijskich. Są one znane ze swojej turkusowej wody, otoczonej bujną roślinnością i wysokimi szczytami górskimi. Jeziora te stanowią doskonałe miejsce do wędrówek pieszych, pikników oraz obserwacji ptaków i dzikiej przyrody. Kanion Temirlik to kolejny atrakcyjny obszar w regionie Ałtaj Zalijski. Jest to wąwóz o imponujących wymiarach, wyrzeźbiony przez setki lat erozji rzecznej. Wąwóz oferuje niesamowite widoki na strome klify, wodospady i malownicze krajobrazy. Jest to popularne miejsce wśród miłośników wspinaczki, turystyki pieszej oraz fotografii krajobrazowej.

   Zagospodarowanie turystyczne.

   Góry Ałtaj Zalijskie w Kazachstanie są przede wszystkim obszarem dzikiej przyrody, choć istnieją również pewne zagospodarowane obszary, szczególnie w pobliżu popularnych szlaków turystycznych i atrakcji. Jednak większość regionu pozostaje dzika i dziewicza, co przyciąga miłośników przyrody poszukujących autentycznych doświadczeń na łonie natury.

   W ostatnich latach zwiększyła się popularność turystyki w regionie, co przyczyniło się do pewnego stopnia rozwoju infrastruktury turystycznej, takiej jak szlaki piesze, miejsca do kempingu czy punkty widokowe. Jednakże większość obszaru pozostaje niezagospodarowana i dzika, co daje możliwość do eksploracji nieodkrytych zakątków i kontaktu z dziewiczą przyrodą. Nasz program realizujemy w oparciu o transfery samochodami 4×4 noclegi w niewyszukanych ale wygodnych pensjonatach a w Ałmaty w hotelu. Część noclegów spędzimy też na łonie natury w świetnie przygotowanych i wygodnych bazach namiotowych. Mamy też zapewnione wyżywienie w czasie naszego programu – trzy posiłki dziennie przygotowane przez dedykowanych kucharzy i oparte na tradycyjnej kuchni kazachskiej.

   Dla kogo ten program?

   Program przeznaczony jest dla początkujących i średniozaawansowanych turystów górskich z dobrą kondycją fizyczną. Ze względu na niewielką liczbę turystów i brak stałych schronisk w górach ta wyprawa ma posmak dziewiczej górskiej przygody. Ten program jest też dla osób, które w stosunkowo krótkim czasie chcą zobaczyć jak najwięcej niezwykłych i niezapomnianych miejsc.

    

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ