+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Kongma La – trekking Everest dla ambitnych

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Kongma La – trekking Everest dla ambitnych

   Alternatywny program w rejonie Everestu dla wymagających trekkerów.
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   21 dni
   Sezon
   Październik
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1990 USD
   + przelot do Katmandu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Trekking pod Everestem dla doświadczonych, wymagających wędrowców górskich. Podczas tej wyprawy wejdziemy na dwa szczyty widokowe – każdy o wysokości powyżej 5500m: Kala Patthar i Chukhung Ri. Będziemy w bazie Everest Base Camp (EBC), odwiedzimy okolice bazy pod Ama Dablam, wejdziemy na pięciotysięcznik Nangkarshang, spędzimy sporo czasu w niedocenianej górnej części doliny Imja Khola, przejdziemy przez rewelacyjną widokowo, dość trudną przełęcz Kongma (Kongma La) oraz przez słynny lodowiec Khumbu. 21 dni w tym 14 dni trekkingu. Mała grupa, doświadczony lider.
   Rejon: Himalaje, Khumbu
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: NPKG
   Typ zakwaterowania: Hotele, guesthouse
   Poziom trudności: Trekking wymagający
   dowiedz się więcej

   Zaplanowaliśmy ten trekking w bardzo popularnym wśród turystów górskich rejonie Khumbu, niemniej wybraliśmy trasę nieoczywistą, rzadziej odwiedzaną a jednocześnie niezwykle piękną i wymagającą. Przez 14 dni pokonujemy dziennie pieszo kilkanaście kilometrów, przy czym nie raz przy dość znaczącej sumie podejść i zejść, przekraczającej nieraz tysiąc metrów. Ścieżki, którymi chodzimy nie są szczególnie trudne technicznie jednak przy zaśnieżeniu stają się bardziej wymagające. To jest zdecydowanie wyprawa dla osób z bardzo dobrą kondycją fizyczną i z doświadczeniem w wielodniowych trekkingach w górach wysokich.

   Noclegi mamy skromnych ale przytulnych szerpańskich schroniskach gdzie też stołujemy się. Na trekking be∂zie konieczny ciepły śpiwór ponieważ noce w małych nieogrzewanych pokoikach są bardzo chłodne. Za naszym pośrednictwem można wynająć portera, który pomoże nam w transporcie naszego bagażu w czasie trekkingu (zalecane).

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Informacje dodatkowe o programie
   ZAMKNIJ