+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Podniebnym szlakiem – Dolomity Brenta

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Podniebnym szlakiem – Dolomity Brenta

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   7 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Dolomity
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Włochy
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   4290 PLN
   Dojazd w cenie programu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Brenta uznawana jest (i słusznie) za jedną z najbardziej malowniczych grup Dolomitów i zarazem południowej części całych Alp. Rozciąga się południkowo długim grzebieniem wapiennych grani, szczytów, turni, wieżyc skalnych, które to formacje były świadkiem zmagań wojennych prawie sto lat temu a obecnie stanowi raj dla turystów, fotografów, wspinaczy i ... narciarzy.
   Czas trwania: 7 dni
   Rejon: Dolomity Brenta, Trydent
   Wielkość grupy: do 6 osób
   Kod programu: ITB
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: umiarkowane trudności techniczne
   dowiedz się więcej

   W ramach trekkingu przejdziemy główną granią Brenty wzdłuż kilku długich i niezwykle pięknych via ferrat. Nocować będziemy w schroniskach wysoko pod granią. Same ferraty nie są trudne i nie mają może sportowego charakteru, jednak ich wysokogórskie położenie (nawet powyżej 3000 m.) powoduje, że ich przejście stanowi spore wyzwanie dla przeciętnego turysty. Jest to jednak wysiłek który zdecydowanie warto podjąć. Przejście graniami Brenty z północy na południe jest obecnie jednym z największych klasyków alpejskich. Ze względu na swoje wysokogórskie położenie, w Brencie często występują całoroczne płaty śniegu i pola lodowe. Konieczne będzie ciepłe ubranie i oprócz zestawu na via ferraty z kaskiem, również lekki czekan i raki.

   Program przeznaczony jest dla osób już z pewnym górskim doświadczeniem (przynajmniej tatrzańskim – szczyty Tatr Wysokich) oraz dysponujących dobrą kondycją fizyczną. Ponieważ śpimy w schroniskach górskich to cały dobytek niesiemy na własnych plecach pomiędzy nimi. Nie jest to może wiele, ale trzeba się liczyć z wagą plecaka do ok. 8 kg.

   Uwaga! Program może ulec zmianie w związku ze aktualnym stanem lodowców i szlaków w Brencie oraz warunkami pogodowymi.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ