+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Górska majówka w Chorwacji

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Górska majówka w Chorwacji

   Trekking w Górach Dynarskich
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Maj
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Chorwacja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3190 PLN
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wspaniałe góry pełne dzikiej przyrody, rozległe widoki na ścielące się u stóp morskie zatoki. Wyniosłe skaliste szczyty, doskonała kuchnia i słowiańska gościnność. Oto jest nasza wyprawa do Chorwacji. 8 dni / 6 całodziennych trekkingów codziennie w innych górach, w innym parku narodowym.
   Rejon: Góry Dynarskie
   Wielkość grupy: 7 osób
   Kod programu: CRM
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, apartamenty
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Chorwacja bez wątpienia jest jednym z najciekawszych krajobrazowo i przyrodniczo krajów Europy. Jest więc zasłużenie bardzo popularna jako cel wyjazdów turystycznych. Jednak zdecydowana większość turystów wybiera plaże nad czystymi tu wodami Adriatyku. Zdecydowanie mniej udaje się w głąb lądu na prawdziwy trekking do tutejszych górskich parków narodowych. Dlatego miejsca te zachowały swój pierwotny charakter wraz z obfitością wspaniałej wapieniolubnej flory oraz unikalnej fauny. To tutaj można jeszcze w górach liczyć na spotkanie z wilkiem, rysiem czy niedźwiedziem brunatnym, zwierzakami bardzo już w Europie rzadkimi.

   Góry Chorwacji i obejmujące je parki narodowe będą właśnie celem naszej  wyprawy. Zbudowane ze skał wapiennych, tworzą malownicze turnie, ściany, głębokie wąwozy, na tyle niezwykłe, że były one plenerami wielu filmów w tym kultowego Winnetou. Odwiedzimy położony przy granicy ze Słowenią PN Risnjak ze szczytem o tej samej nazwie. Potem pojedziemy na południe do długiego prawie na 100 km i wznoszącego się na ponad 1700 m nad poziom morza łańcucha górskiego Welebit. Odwiedzimy tu PN Północny Welebit gdzie pokonamy trasę okrężną z wejściem na kilka skalistych szczytów. Naszym celem będzie też jeden z najpiękniejszych szlaków górskich Europy – Premužićeva staza.

   Kolejnym etapem naszej górskiej przygody będzie wyprawa w głąb jednego z najpiękniejszych kanionów Europy do Paklenicy. Jeśli siły i ochoty starczy to pokonamy trasę okrężną przez Wielką i Małą Paklenicę. Następnego dnia prawem serii ale i kontrastu znaczniej mniej znany ale równie piękny wąwóz rzeki Krupa. Tutaj zejdziemy z góry na samo dno by przejść na drugą stronę słynnym kamiennym mostem.

   Na koniec dwa miejsca „must see” w Chorwacji. Najpierw wyprawa na najwyższy szczyttego kraju – Dinarę (1831 m), położony tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Potem w kolejny dzień udamy się do miejsca, które śmiało można nazwać wisienką na torcie. Mianowicie odwiedzimy Jeziora Plitwickie, park narodowy wpisany na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Plujemy pokonanie długiej i pięknej trasy okrężnej w tej bakowej krainie jezior i wodospadów.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o programie
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ