+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Huayna Potosi, Illimani, na szczytach Kordyliery Królewskiej

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Huayna Potosi, Illimani, na szczytach Kordyliery Królewskiej

   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień
   Góry
   Andy
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Boliwia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2690 USD
   + przelot do i z La Paz
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Bardzo interesująca wyprawa na szczyty Kordyliera Real w Boliwii dla osób poszukujących górskiej adrenaliny i wspaniałych okoliczności górskiej przygody. Konieczne pewne doświadczenie wysokogórskie. Szansa zdobycia nawet dwóch ponad sześciotysięcznych szczytów i kilku niższych. Do tego pobyt nad niezwykłym jeziorem Titicaca oraz oczywiście w malowniczym La Paz.
   Rejon: Jezioro Titicaca, Kordyliera Real
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: BOH
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska wymagająca
   dowiedz się więcej

   Boliwia, jeden z najbardziej górskich krajów świata, prawie w całości położony jest na terenie łańcucha Andów. To kraj, którego nie może braknąć na mapie ambitnego turysty wysokogórskiego.

   Już samo La Paz, czyli stolica Boliwii, leży w kanionie na wysokości 3100 – 4200m n.p.m. (!!!). Tak znaczna różnica wysokości między dzielnicami znacząco wpływa na klimat miasta – w ciągu dnia różnice temperatur mogą sięgać nawet 30 stopni. W górnych częściach miasta spotkamy ludność tubylczą – Indian Aymara oraz Kechua noszących na co dzień kolorowe ludowe stroje.

   Program rozpoczniemy spokojnie, tak aby dać naszym biednym organizmom szansę na aklimatyzację do tych niebotycznych wysokości. Udamy się więc nad brzegi Jeziora Titicaca, którego tafla znajduje się na wysokości 3800m. Z nad jeziora wyruszymy na nasze pierwsze wycieczki aklimatyzacyjne na Wyspie Słońca. Po tym łagodnym starcie ruszymy zdobywać klejnoty masywu Condoriri tj. kolejno Pico Austria (5400m) oraz piękną piramidę Pequeño Alpamayo (Małe Alpamayo) (5450m). Na finał po krótkim odpoczynku w La Paz udamy się na nasz wyniosły sześciotysięcznik Huayna Potosi (6088 m) – piękną górę położoną tuż przy brzegach jeziora Titicaca. Potosi jest piątym najwyższym szczytem w całej Boliwii i jednym z łatwiejszych do zdobycia, dostępnym nawet dla bardziej doświadczonych turystów pod opieką górskich przewodników. Jest też uznawany za najpiękniejszy szczyt i masyw pod względem widokowym w całych Andach.

   W czasie trwania aklimatyzacji będziemy wędrować wśród niezwykłych krajobrazów Kordyliery Real zdobywać jej szczyty – odwiedzimy jezioro Titicaca. Posmakujemy lokalnej kuchni, zwiedzimy La Paz z jego kolonialnymi zabytkami i wtopimy się w kolorowy indiański żywioł ulicy. Program zakończymy krótkim odpoczynkiem w La Paz a dla chętnych o mocnych nerwach, możemy zorganizować zjazd na rowerach sławną Drogą Śmierci.

   Budżet programu przewiduje poziom świadczeń premium. M. in. oprócz polskiego lidera / przewodnika, opiekę lokalnych licencjonowanych przewodników wysokogórskich UIAGM, noclegi w wygodnych namiotach w czasie akcji górskiej oraz pełne wyżywienie tamże. W czasie pobytu w La Paz oraz miasteczkach śpimy w czystych i wygodnych hotelikach w pokojach dwuosobowych prawie zawsze z prywatnymi łazienkami. W czasie akcji górskiej transport bagażu na mułach lub usługi porterów.

   Możliwe rozszerzenie wyprawy o wspinaczkę na sześciotysięcznik Illimani – więcej informacji poniżej.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Rozszerzenie programu o wspinaczkę na Illimani (6450 m)
   ZAMKNIJ