+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Elbrus – na styku Europy i Azji

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Elbrus – na styku Europy i Azji

   Program zawieszony w roku 2022 ze względu na agresję Rosji na Ukrainę.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   10 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Kaukaz
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Rosja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3890 PLN
   + przelot do Rosji
   Terminy:
   Rezerwacja
   Elbrus od wieków fascynował i przyciągał podróżnych. Jego wybitna sylwetka jest doskonale widoczna już z lotniska w Mineralnych Wodach. To prawdziwy król Kaukazu przewyższający znacznie wszystkie pozostałe szczyty tego rozległego łańcucha górskiego. Geografowie spierają się do dziś gdzie przebiega granica pomiędzy Europą i Azją. Dlatego przez wielu Elbrus (5642 m.npm.) uznawany jest za najwyższy szczyt Europy i tym samym należący do Korony Ziemi. Nasza wyprawa zakłada optymalny proces aklimatyzacji oraz mocne wsparcie ze strony lokalnych licencjonowanych przewodników górskich. To czyni wyprawę pod naszymi skrzydłami i relatywnie bezpieczną i z realnymi szosami na końcowy sukces. Wypray na Elbrus organizujemy już od 14 lat.
   Rejon: Kaukaz Centralny
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: RUE
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, schron górski
   Poziom trudności: Wyprawa górska, znaczna wysokość, technicznie łatwo.
   dowiedz się więcej

   Nasza wyprawa ma na celu zdobycie głównego, zachodniego wierzchołka. W ramach aklimatyzacji zdobędziemy wcześniej szczyt Czeget słynący z fantastycznej panoramy a jeśli czas pozwoli wyprawę zakończymy wycieczką do jednej z dzikich kaukaskich dolin podchodzących pod grzbiet główny. W Kaukaz udajemy się drogą lotniczą przez Moskwę. Jeśli wypadnie nam nocleg w tym mieście to dodatkowo da nam szansę na małe zwiedzanie stolicy Rosji.

   Wyprawa zakłada średni wysiłek. Może być realizowana przez średnio zaawansowanych turystów górskich ale co najmniej z zimowym doświadczeniem w Tatrach. Ponieważ jednak docieramy na dużą wysokość konieczna będzie dobra ogólna kondycja organizmu oraz brak chorób i przeciwwskazań do przebywania na dużych wysokościach. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

   Elbrus znany też jest ze swej zmiennej pogody i niskich temperatur nawet w środku lata. Konieczne jest też więc adekwatne ubranie do spodziewanych warunków. Chociaż brak jest istotniejszych trudności technicznych to jednak zdarza się silne oblodzenie zboczy. Na podejściu przemieszczamy się cały czas po lodowcu. W związku z powyższym konieczne będzie posiadanie raków i czekana oraz uprzęży przez wszystkich uczestników.

   Uwaga! Jeśli ktoś chciałby zatrzymać się na kilka dni w Moskwie po wyprawie i pozwiedzać możemy pomóc w organizacji.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   Uwagi na temat wypożyczenia ekwipunku i jedzenia w górach.