+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Mera Peak 6476 m

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Mera Peak 6476 m

   Wyprawa na jeden z najpiękniejszych widokowo szczytów sześciotysięcznych w Himalajach
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   18 dni
   Sezon
   Kwiecień, Maj, Październik, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2250 USD
   cena od osoby przy dwóch uczestnikach
   Wyprawa na Mera Peak (6476 m.npm.) to niezapomniana przygoda gdzie udało się nam zawrzeć niemal wszystko to co sprawia że chodzimy w góry! W naszym programie zdobędziemy jeden z najwyższych szczytów dostępnych dla turystów wysokogórskich w Himalajach. Zobaczymy jedną z najwspanialszych panoram górskich świata ze szczytami Everestu, Lhotse, Makalu, Kangczendzongi i Cho-Oyu na czele. Przejdziemy wysokie przełęcze, przemierzymy głębokie doliny, spenetrujemy niebezpieczne lodowce. Spotkamy też wspaniałych ludzi żyjących w tych mało odwiedzanych rejonach Himalajów. Będzie też czas na zwiedzanie Katmandu.
   Rejon: Himalaje Nepalu, Solo – Khumbu
   Wielkość grupy: od 2 osób
   Kod programu: NPMPT
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska, niewielkie trudności techniczne, znaczna wysokość n.p.m.
   dowiedz się więcej

   Mera Peak położony w sercu rejonu Khumbu, jako jeden z naprawdę niewielu szczytów himalajskich tej wysokości nie przedstawia zwykle większych trudności technicznych. Jeśli lodowiec jest dobrze przykryty śniegiem to w zasadzie wystarczą same raki i kijki. Dopiero w kopule szczytowej trzeba pokonać około 30 metrowy stromy uskok lodowy. W tym miejscu jednak będziesz korzystać z liny poręczowej. Nie można jednak powiedzieć jednoznacznie że szczyt jest łatwy. Oprócz wysokości która eliminuje z ataku szczytowego ok połowę śmiałków pragnących zdobyć Mera, już samo dotarcie do stóp góry wymaga wytrwałości. Długa trasa nagradza nas jednak wspaniałymi widokami otoczenia doliny Hinku. Góra Mera ma trzy szczyty. Twoim celem będzie Mera Centralna.

   Program choć długi jest tak zaplanowany by zrealizować go mógł również średniozaawansowany turysta wysokogórski. Mamy czas na aklimatyzację i wypoczynek przed trudniejszymi etapami wyprawy. Program przewiduje pełne wsparcie logistyczne tj. namioty, tragarzy, kucharza i przewodników wysokogórskich na aklimatyzację i atak szczytowy. Większość noclegów będziesz miał w wygodnych hotelikach – schronach wyposażonych w prycze i materace. To wszystko sprawi że będziesz blisko natury ale jednocześnie zaopatrzony w niezbędne minimum komfortu.

   Uwaga! Cena dotyczy sezonu jesiennego. W sezonie wiosennym dopłata w wysokości 150 USD ze względu n wyższe koszty zezwoleń.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania