+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Andy – Chachani (6070 m) i źródła Amazonki

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Andy – Chachani (6070 m) i źródła Amazonki

   Zdobądź z nami swój pierwszy sześciotysięcznik!
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Wrzesień
   Góry
   Andy, Wulkany
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Peru
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2190 USD
   + koszt przelotów do Limy i Arequipy
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian, ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniające się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcucha górskiego świata.
   Rejon: Arequipa
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: PEW
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: wyprawa górska o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej
   Andy peruwiańskie to nie tylko wysokie i trudne technicznie pokryte lodową czapą szczyty takie jak Aplamayo czy Huascaran. Na skutek ogromnej aktywności wulkanicznej powstało w tych górach dziesiątki wysokich wulkanów z których część sięga ponad 6000 m. W czasie tego wyjazdu będziemy mieli okazję stanąć na wierzchołkach aż trzech olbrzymów. Najpierw wyruszymy do źródeł Amazonki, największej i najpotężniejszej rzeki naszego globu, która wypływa na zboczach wulkanu o nazwie Mismi (5585 m). Potem dzięki zdobytej aklimatyzacji ruszymy na podbój kolejnych wielkich wulkanów Peru: Misti (5825 m) oraz Chachani (6070 m).
   W czasie trwania aklimatyzacji udamy się na trekking wzdłuż niesamowitego słonego jezioraSalinas. Poznamy też dokładnie zakątki pięknego białego miasta Arequipa.
   Cały wyjazd zakłada bardzo dużą aktywność i częste zmiany otoczenia. Będziemy podróżowaćsamochodami 4×4, autobusem i samolotem. Nocować będziemy w klimatycznych lokalnych hotelach ale też w namiotach na górskim pustkowiu.
   Wejścia na zaplanowane szczyty nie przedstawiają trudności technicznych. Zwykle są też bez większych ilości śniegu więc mogą być zdobywane przez nawet średnio doświadczonych turystów górskich. Jednak znaczna wysokość nad poziomem morza oraz spory wysiłek fizyczny wymagać będą od uczestników bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dobrego stanu zdrowia.
   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ