+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
3 x Patagonia

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   3 x Patagonia

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   21 dni
   Sezon
   Luty, Marzec, Listopad
   Góry
   Andy
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Argentyna, Chile
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2490 USD
   + przeloty do i z Argentyny
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Patagonia - smagana wiatrami kraina gór, jezior i najpiękniejszych lodowców. To właśnie tu, na południowym krańcu Andów odnaleźć można najbardziej zróżnicowane górskie krajobrazy na świecie. Są tu wulkany pokryte śniegiem, granitowe baszty Paine i Fitz Roy’a, rozległe pola lodowe, a także pierwotną bukową puszczę i górskie połoniny. Taką też ferię pejzaży zobaczymy udając się na południowy kraniec patagońskiej krainy, gdzie podczas trekkingowych dni chłonąć będziemy esencję przyrody krańca świata z jej niemal dziewiczym obliczem. Trekking patagońskimi szlakami to wędrówka niemal dla każdego sprawnego turysty, bowiem prócz dobrej kondycji fizycznej (każdego dnia z plecakiem wędrować będziemy od 6 do 10 godzin) nie jest wymagane szczególne doświadczenie. Zatem jeśli lubisz górskie wędrówki, gdzie pejzaży niezwykłych jest obfitość to zapraszamy do Patagonii - niewiarygodnie zachwycająca natura jeszcze tam jest i czeka na Ciebie.
   Rejon: Los Glaciares, Torres del Paine, Ziemia Ognista
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: ARP
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Trekking o umiarkowanych trudnościach
   dowiedz się więcej

   W pierwszej kolejności udamy się do Parku Narodowego Los Glaciares, gdzie wyjdziemy na przeciw ogromnym polom lodowcowym, majestatycznej i jednej z najsłynniejszych gór świata – Fitz Roy (3405 m) oraz grupie iglic z najwyższą z nich – Cerro Torre (3133m). Ten górski świat zakosztujemy podczas trzech jednodniowych trekkingów. Skalne ostańce z najtrudniejszymi drogami wspinaczkowymi świata, wyrastające niemal wprost z płaskiej pampy to prawdziwa maestria natury, granicząca z baśniowym światem.

   Po górskiej wędrówce w sercu krainy wiatrów udamy się przed czoło Perito Moreno – jednego z trzech potężnych lodowców mieszczących się na terenie parku. Ta ogromna, wysoka na 60 metrów błękitno-biała bryła lodu rozciąga się na powierzchni 258 km? i gwarantuje widzom fascynujący spektakl obrazu i dźwięku. Potężne, kilkuset tonowe bryły lodu wpadają do jeziora z hukiem, który przyprawić może o dreszcze, a paleta odcieni błękitu mieniących się w lodowej bieli przykuwa wzrok na długo.

   Równie piękną lodowo-górską scenerię oferuje Patagonia chilijska, w której zagościmy na dłużej wędrując po Parku Narodowym Torres del Paine. Swą nazwę zawdzięcza on słynnej formacji skalnej w południowo-wschodniej części, czyli trzem „błękitnym wieżom” z najwyższą Cerro Paine Grande (3248 m). Niewątpliwie jest to jeden z najpiękniejszych górskich parków Ameryki Południowej, a przez UNESCO uznany za rezerwat biosfery. Tutaj – na obszarze 180 tys. ha – pejzaże obfite w lodowce, jeziora o szaroniebieskiej czy seledynowej kolorystyce oraz niezwykłe formacje skalne, zmieniają się jak w kalejdoskopie wprawiając wędrowców w osłupienie. A wszystko to zobaczymy podczas czterodniowego trekkingu wiodącego słynnym szlakiem, „W”, którego nazwa odzwierciedla kształt trasy widziany z lotu ptaka. Esencja patagońskiego świata w postaci bogactwa soczystych barw, hulającego wiatru, karłowatych bukowych lasów, kwiecistych łąk, szemrających strumieni, szumiących wodospadów, ogromnych lodowców i strzelistych ścian skalnych jawić nam się będzie każdego dnia. Tutaj każdy znajdzie swój wymarzony rąbek natury, a rozkochany w górskiej scenerii poczuje się jak w raju.

   Z Puerto Natales udamy się w długą podróż autobusem by dojechać…na koniec świata. Ushuaia, której wąskie uliczki zstępują ku błękitnemu kanałowi Beagle stanowi wspaniałe miejsce wypadowe by zgłębić tajemnice Ziemi Ognistej – ostatniej przystani naszej podróży po Patagonii. Stąd też udamy się w morski rejs by poznać jeszcze jedno oblicze patagońskiej krainy, jakim jest jej bogata fauna. Dotrzemy do jednej z największych kolonii pingwinów, gdzie spacerować będziemy niejako w ich towarzystwie.

   Nie zapominajmy jednak że Patagonia to nie tylko góry, jeziora i lodowce. To także miasteczka, gdzie zmiany przebiegają bardzo niespiesznie, a manufaktura kontynuuje najstarsze tradycje. Ostatnią atrakcją będzie Buenos Aires, miasto, którego centrum zaskakuje piękną nowoczesną architekturą, a na którego obrzeżach znajdują się parki i artystyczne dzielnice La Boca i San Telmo.

   Uwaga! Jest możliwość dodatkowo organizacji 3 dniowego wyjazdu do wodospadów Iguasu i parku narodowego je obejmującego. Przelot samolotem w obie strony do /z Puerto Iguazu. Wariant podlega odrębnej wycenie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Dodatkowe informacje
   ZAMKNIJ