+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Trekking Langtang

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Trekking Langtang

   Kawałek Tybetu w jednej z najpiękniejszych dolin Nepalu
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi, Wyprawy dla aktywnych
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Marzec, Kwiecień, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1390 USD
   + przelot do Nepalu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Langtang to region w Himalajach Nepalu, na granicy z Tybetem. Leży blisko Katmandu - jest więc stosunkowo łatwo dostępny. Choć wędrując w tym regionie wchodzimy na znaczne wysokości (w planach szczyt o wysokości niespełna 5000m), to wszystkie noclegi są poniżej 4000m, trek rozpoczynamy dość nisko, podchodzimy stopniowo - to daje duże szanse na prawidłową aklimatyzację i powoduje, że trekking dostępny jest również dla tych, którzy w Himalajach, czy na podobnych wysokościach nigdy nie byli.
   Rejon: Park Narodowy Himalaje Langtangu
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPL
   Typ zakwaterowania: hotel, schronisko
   Poziom trudności: Trekking umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Langtang to region w Himalajach Nepalu, na granicy z Tybetem, zamieszkany głównie przez Tamangów – lud nepalski, należący do tybeto-birmańskiej grupy etnicznej. Tamangowie posługują się swoim własnym, spokrewnionym z tybetańskim językiem, są w większości wyznawcami buddyzmu w specyficznej odmianie.

   W Langtangu nie ma ośmiotysięcznych szczytów. Region przyciąga więc mniej turystów niż najpopularniejsze rejony Himalajów Nepalu. Nie znaczy to oczywiście, że zabraknie spektakularnych widoków! Najwyższy szczyt masywu – Langtang Lirung – wznosi się 7246 m n.p.m. Będziemy go oglądać ze szczytu Tsergo Ri (ca 4984m). Szczególnie malownicza i dość dzika jest górna część doliny, powyżej ostatniej wsi. Tu docierają nieliczni trekkerzy, a my spędzimy tu cały dzień. Tu mamy największe szanse zobaczyć dzikie zwierzęta – powszechne i często oglądane są tu tary himalajskie, ale występują tu też irbisy, czyli tajemnicze, niezwykle rzadkie śnieżne pantery, które tu zdarza się zaobserwować.

   Atrakcją wiosennych treków w Himalajach są kwitnące rododendrony. W Langtangu jest ich szczególnie dużo. Cieszą obfitością i bogactwem barw. Spora część tego treku biegnie wśród lasów i zadrzewień, przecinając kolejne piętra roślinne. Wiosna, to oczywiście świetny czas, by tędy wędrować!Langtang to jedno z tych miejsc w Nepalu, które najbardziej ucierpiały podczas trzęsienia ziemi wiosną 2015 roku. Odtworzono już zniszczone części szlaku, a w miejsce zniszczonych schronisk powstają nowe. Dla lokalnej ludności szczególnie ważne jest, by turyści znów tu przyjeżdżali – nie tylko po to, by wesprzeć budżety mieszkających tu rodzin, które prowadzą lokalne schroniska, ale również by okazać wsparcie i solidarność.

   Na początku i pod koniec wyjazdu zwiedzać będziemy najciekawsze zakątki Kotliny Katmandu. Przez stulecia stolica dzisiejszego Nepalu cieszyła się lokalizacją nie tylko na żyznych terenach, ale i na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych. Rozwinęły się tu trzy główne miasta, których władcy i mieszkańcy rywalizowali kunsztem architektonicznym. Choć nie wszystko przetrwało trzęsienia ziemi nawiedzające co kilkadziesiąt lat Nepal, w tym to ostatnie z 2015 roku, to wciąż jest tu dużo więcej do zobaczenia, niż pozwala na to kilkudniowy pobyt.

   Po trekkingu pojedziemy do miejscowości Nagarkot, słynącej z panoramicznego widoku szczytów głównej grani Himalajów. Stąd, rankiem mamy szanse zobaczyć Everest. Z Nagarkotu zjedziemy do Bhaktapuru – miasta uchodzącego za najpiękniejsze spośród trzech głównych miast Doliny Katmandu. Przyjemny spacer wśród ciekawej architektury prowadzi tu spokojnymi uliczkami między kilkoma głównymi placami miasta. Wracając do centrum Katmandu odwiedzimy największą stupę w Nepalu i jednocześnie główny ośrodek buddyzmu tybetańskiego w stolicy kraju i miejsce, w którym mieszka sporo uchodźców z okupowanego Tybetu.

   Uwaga! Możliwość przedłużenia programu o 3 dniowy wypad do Parku Narodowego Chitwan.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ