+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Aconcagua – 6962 m.

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Aconcagua – 6962 m.

   Wyprawa z przewodnikiem na najwyższy szczyt obu Ameryk.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   21 dni
   Sezon
   Luty
   Góry
   Andy
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Argentyna
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3680 USD
   + przelot do Mendozy
   Terminy:
   17/02/2024 - 09/03/2024 (Miejsca dostępne)
   Rezerwacja Exploruj private tours
   Aconcagua (6962 m. npm.) to jeden ze szczytów w Koronie Ziemi. To najwyższy szczyt Ameryki Południowej i jednocześnie najwyższy szczyt poza Azją. Naszym celem będzie zdobycie szczytu drogą normalną. To najłatwiejsza i najbezpieczniejsza droga na szczyt, dająca też ogromną dawkę zapierających dech w piersiach widoków dzikiego andyjskiego krajobrazu.
   Rejon: Andy, Grupa Aconcaguy
   Wielkość grupy: 3 - 4 osoby
   Kod programu: ARA
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: Wymagająca wyprawa wysokogórska, umiarkowane trudności techniczne.
   dowiedz się więcej

   Wyprawa jest tak zaplanowana i zorganizowana by dać rzeczywistą szansę zdobycia szczytu. Zapewniamy w tym celu doskonałe wsparcie i warunki bytowania. Przewidujemy też optymalny proces aklimatyzacji do warunków panujących na szczycie. pamiętać jednak należy że Aconcagua jest wysokim szczytem i wymaga od uczestników oprócz bardzo dobrego stanu zdrowia również odpowiedniego nastawienia psychicznego do długotrwałej akcji górskiej. Nie jest natomiast wymagane wcześniejsze doświadczenie wspinaczkowe, droga nie przedstawia trudności technicznych. Jednym z największych przeszkód w drodze do sukcesu może być oprócz własnej słabości zmienna andyjska pogoda. Nawet w sezonie letnim bardzo częste są niezwykle silne wiatry, niskie temperatury oraz silne opady śniegu. Co najważniejsze wyprawa prowadzona jest przez doświadczonego argentyńskiego przewodnika Juana Manuela Sarsale. Takie rozwiązanie zapewnia nam doskonałe dopasowanie do lokalnych warunków terenowych, logistycznych i pogodowych. Kto jak kto ale Juan doskonale zna tą górę.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek