+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Island Peak – Biały strażnik Khumbu (6189 m)

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Island Peak – Biały strażnik Khumbu (6189 m)

   Wyprawa na dość wymagający ale i piękny sześciotysięcznik.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   19 dni
   Sezon
   Kwiecień, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2790 USD
   + przelot do Katmandu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Region Khumbu to serce Wielkich Himalajów. To tu są najwyższe szczyty naszego globu: Everest, Makalu, Lhotse. To tutaj wznosi się jeden z najpiękniejszych szczytów naszej planety – Ama Dablam. To tutaj podróżnika otacza prawdziwe morze siedmio i sześciotysięcznych szczytów oraz himalajskich lodowców. I w środku tego wszystkiego sterczy Imja Tse (6189 m) – Island Peak. Tą nazwę zawdzięcza Erykowi Shiptonowi który trafnie zauważył że szczyt ten wyrasta jak wyspa pośrodku Khumbu.
   Rejon: Himalaje, Khumbu
   Wielkość grupy: do 8 osób
   Kod programu: NPI
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa wysokogórska dość wymagająca technicznie
   dowiedz się więcej

   Pierwsi zdobywcy weszli na lodową grań szczytu dopiero w 1953 roku. Dziś jest on, ze względu na umiarkowane trudności techniczne oraz stosunkowo łatwą dostępność z dobrze zagospodarowanej doliny Khumbu, dość popularnym sześciotysięcznikiem wśród ambitnych turystów wysokogórskich. Nie znaczy to oczywiście że wejście na szczyt jest łatwe. Po pierwsze czeka nas rozrzedzone powietrze które na tej wysokości to zaledwie około 40% tego co mamy na poziomie morza. Po drugie lodowiec z niebezpiecznymi szczelinami, będziemy działać w zespołach powiązani liną z naszymi przewodnikami. Po trzecie kapryśna górska pogoda i często bardzo silne wiatry.

   Program jest tak zaplanowany by zrealizować go mógł również średniozaawansowany turysta wysokogórski. Mamy czas na aklimatyzację i wypoczynek przed trudniejszymi etapami wyprawy. W ramach aklimatyzacji dotrzemy też do niezwykłego i rzadko odwiedzanego przez turystów miejsca – Ama Dablam Base Camp, skąd wspinacze wyruszają na podbój tej nieziemskiej góry i skąd roztacza się prawdziwie wysokogórska panorama. Program przewiduje pełne wsparcie logistyczne tj. namioty, porterów, kucharza i przewodników wysokogórskich na aklimatyzację i atak szczytowy. Większość noclegów będziemy mieli w wygodnych hotelikach – schronach wyposażonych w prycze i materace. To wszystko sprawi że będziemy blisko natury ale jednocześnie zaopatrzeni w niezbędne minimum komfortu.

   Przez cały czas uczestnikami opiekować się będzie polski przewodnik górski z doświadczeniem himalajskim. W czasie akcji górskiej na szczyt prowadzą licencjonowani nepalscy przewodnicy wysokogórscy. Wielu z nich ma na swoim koncie po kilka wypraw na różne ośmiotysięczniki w tym na Everest.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ