+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Wyprawa na Kilimandżaro, Mt. Meru i safari w Afryce

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Wyprawa na Kilimandżaro, Mt. Meru i safari w Afryce

   Dwa wielkie szczyty Afryki na jednej wyprawie.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Luty, Lipiec
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Afryka
   Kraj
   Tanzania
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3390 USD
   + przelot do Tanzanii
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Kilimandżaro, najwyższy szczyt Czarnego Lądu od dawna przyciąga jak magnes obieżyświatów i trekkerów chcących zobaczyć jej, rozsławione przez Hemingwaya wieczne śniegi. Zdobycie szczytu nie przedstawia specjalnych trudności technicznych ale ze względu na sporą wysokość, trudny dostęp, rozległość terenu oraz bardzo zmienną w ostatnich latach pogodę, stanowi poważną wyprawę nawet dla doświadczonego turysty. Jest też wiele przykładów na to, że wspinaczka na Kilimandżaro bez aklimatyzacji kończyła się nie tylko porażką ale nawet śmiercią turystów. Dlatego my dla uzyskania prawidłowej aklimatyzacji to tej wysokości, najpierw udamy się na trekking na Mt Meru, (4562 m.n.p.m.) piąty co do wysokości szczyt Afryki. Ogromny wulkan z poszarpaną skalistą krawędzią krateru. Ze szczytu rozpościerają się najpiękniejsze widoki na Kilimanjaro. Sama góra położona jest w ciekawym parku narodowym Arusha gdzie w czasie marszu napotykamy nieraz całe stada dziko żyjących zwierząt. Tak jak w Tatrach biegają kozice, tak tu na swej drodze często spotkamy pawiany czy bawoły. Z gęstwiny często wystawiają głowy żyrafy a na ścieżkach wypatrzeć można tropy hieny albo ślady pozostawione przez słonie. Wyprawę wg tego programu organizujemy już od 14 lat osiągając ponad 95% skuteczności wejść szczytowych przez uczestników.
   Rejon: Wulkany Afryki Wschodniej
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: TNK
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Wyprawa górska, łatwa technicznie, wymagająca kondycyjnie
   dowiedz się więcej

   Po zakończeniu trekkingu na Mount Meru i odpoczynku w trakcie dwudniowego safari udamy nie na nasz cel główny którym będzie Kilimandżaro. Dzięki doskonałej aklimatyzacji zdobycie tego szczytu nie powinno sprawić trudności. Kili to największa wolnostojąca góra świata i jednocześnie jeden z najpotężniejszych wulkanów. Trzeba się spieszyć by zobaczyć na szczycie bajeczne ale zanikające lodowce w samym sercu Afryki. Nazwa „Kilimandżaro” dotyczy nie szczytu ale całego masywu. W nim można wyróżnić trzy wybitne góry – stożki wulkaniczne: Kibo, Mawenzi i Shira. Naszym celem będzie ten centralny i najwyższy czyli Kibo a dokładnie Uhuru Peak (5895 m.npm.) – punkt na krawędzi krateru Kibo gdzie osiąga on największą wysokość. Naszą trasą podejścia na Kibo będzie droga Marangu, jedna z najkrótszych i jednocześnie jedyna dająca szansę na noclegi w drewnianych domkach, co przy ostatnio bardzo zmiennej pogodzie ma niebagatelne znaczenie.

   Jako uzupełnienie i jednocześnie odpoczynek pomiędzy dwoma trekkingami w programie mamy też dwa dni safari 4×4 w parkach narodowych Ngorongoro i Lake Manyara. Są to bardzo popularne wśród turystów miejsca ale ta popularność jest zasłużona. Będziemy mieli okazję zobaczyć dziko żyjące najważniejsze gatunki Afrykańskie, w tym jeśli nam szczęście dopisze tzw. “Wielką Piątkę” najgroźniejszych zwierząt afryki czyli słonia, bawoła, lwa, lamparta i nosorożca.

   Na koniec programu oczywiście zaplanowaliśmy odwiedziny w prawdziwej wiosce Masajów. Ten sławny pasterski lud afryki, żyje niemal tak samo jak kilkaset lat temu i co najważniejsze to jest ich decyzja i wybór. Ni braknie też czasu na zakupy oryginalnych pamiątek, z których Tanzania jest sławna.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Sugerowany ekwipunek
   Informacje zdrowotne

    

    

   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ