12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Dynarskie – trekking w Chorwacji

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Dynarskie – trekking w Chorwacji

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Wrzesień, Październik
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Chorwacja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2390 PLN
   Góry Dynarskie ciągną się wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku. Na północy zaczynają się już na terenie Słowenii a kończą daleko na południu w Albanii. Celem tej wyprawy będzie północna część Gór Dynarskich położona na terenie Chorwacji. Tutejsze górskie parki narodowe nie są tak oblegane jak wybrzeże. Dlatego miejsca te zachowały swój pierwotny charakter wraz z obfitością wspaniałej wapieniolubnej flory oraz unikalnej fauny. To tutaj można jeszcze w górach liczyć na spotkanie z wilkiem, rysiem czy niedźwiedziem brunatnym, zwierzakami bardzo już w Europie rzadkimi.
   Rejon: Risnjak, Velebit, Paklenica, Dinara
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: CRM
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, apartamenty
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Zbudowane ze skał wapiennych masywy które odwiedzimy, tworzą malownicze turnie, ściany, głębokie wąwozy, na tyle niezwykłe, że były one plenerami wielu filmów w tym kultowego Winnetou. Odwiedzimy położony przy granicy ze Słowenią PN Risnjak ze szczytem o tej samej nazwie. Potem pojedziemy na południe do długiego prawie na 100 km i wznoszącego się na ponad 1700 m nad poziom morza łańcucha górskiego Welebit. Odwiedzimy tu PN Północny Welebit gdzie pokonamy trasę okrężną z wejściem na kilka skalistych szczytów.

   Kolejnym etapem naszej górskiej przygody będzie wyprawa w głąb jednego z najpiękniejszych kanionów Europy do Paklenicy. Idąc śladami Winnetou pokonamy trasę okrężną przez Wielką Paklenicę. Następnego dnia prawem serii ale i kontrastu znaczniej mniej znany ale równie piękny wąwóz rzeki Krupa. Tutaj zejdziemy z góry na samo dno by przejść na drugą stronę słynnym kamiennym mostem.

   Na koniec dwa miejsca „must see” w Chorwacji. Najpierw wyprawa na najwyższy szczyt tego kraju – Dinarę (1831 m), położony tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Potem w kolejny dzień udamy się do miejsca, które śmiało można nazwać wisienką na torcie. Mianowicie odwiedzimy Jeziora Plitwickie, park narodowy wpisany na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Plujemy pokonanie długiej i pięknej trasy okrężnej w tej bakowej krainie jezior i wodospadów.

   Ważne informacje
   O noclegach, transporcie i jedzeniu
   Zalecany ekwipunek