+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Góry Dynarskie – trekking w Chorwacji

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Góry Dynarskie – trekking w Chorwacji

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Wrzesień, Październik
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Chorwacja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3190 PLN
   Przejazd z Polski w cenie
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Góry Dynarskie ciągną się wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku. Na północy zaczynają się już na terenie Słowenii a kończą daleko na południu w Albanii. Celem tej wyprawy będzie północna część Gór Dynarskich położona na terenie Chorwacji. Tutejsze górskie parki narodowe nie są tak oblegane jak wybrzeże. Dlatego miejsca te zachowały swój pierwotny charakter wraz z obfitością wspaniałej wapieniolubnej flory oraz unikalnej fauny. To tutaj można jeszcze w górach liczyć na spotkanie z wilkiem, rysiem czy niedźwiedziem brunatnym, zwierzakami bardzo już w Europie rzadkimi.
   Rejon: Risnjak, Velebit, Paklenica, Dinara
   Wielkość grupy: do 7 osób
   Kod programu: CRM
   Typ zakwaterowania: Pensjonat, apartamenty
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Zbudowane ze skał wapiennych masywy które odwiedzimy, tworzą malownicze turnie, ściany, głębokie wąwozy, na tyle niezwykłe, że były one plenerami wielu filmów w tym kultowego Winnetou. Odwiedzimy położony przy granicy ze Słowenią PN Risnjak ze szczytem o tej samej nazwie. Potem pojedziemy na południe do długiego prawie na 100 km i wznoszącego się na ponad 1700 m nad poziom morza łańcucha górskiego Welebit. Odwiedzimy tu PN Północny Welebit gdzie pokonamy trasę okrężną z wejściem na kilka skalistych szczytów.

   Kolejnym etapem naszej górskiej przygody będzie wyprawa w głąb jednego z najpiękniejszych kanionów Europy do Paklenicy. Idąc śladami Winnetou pokonamy trasę okrężną przez Wielką Paklenicę. Następnego dnia prawem serii ale i kontrastu znaczniej mniej znany ale równie piękny wąwóz rzeki Krupa. Tutaj zejdziemy z góry na samo dno by przejść na drugą stronę słynnym kamiennym mostem.

   Na koniec dwa miejsca „must see” w Chorwacji. Najpierw wyprawa na najwyższy szczyt tego kraju – Dinarę (1831 m), położony tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Potem w kolejny dzień udamy się do miejsca, które śmiało można nazwać wisienką na torcie. Mianowicie odwiedzimy Jeziora Plitwickie, park narodowy wpisany na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Plujemy pokonanie długiej i pięknej trasy okrężnej w tej bakowej krainie jezior i wodospadów.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   O noclegach, transporcie i jedzeniu
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ