+48 12 444 1846
×
16 marca 2020

Jesienne wyprawy w Himalaje Nepalu

Nowości
jarek

Już dziś tworzymy nasze jesienne plany w Himalaje!

To jasne, że z wiadomych przyczyn nasz sezon wiosenny w Himalajach już przepadł 🙁

Nie oznacza to jednak wcale rezygnacji z planów jesiennych. Tym bardziej, że właśnie wiosną rezerwuje się tradycyjnie te terminy jesienne. Dodatkowo wg opinii specjalistów do lata powinniśmy sobie poradzić z problemem koronawirusa.

Popatrzmy co ciekawego można z Exploruj.pl przedsięwziąć w październiku i listopadzie. Otóż jak zwykle zabierzemy Was na kilka bardzo różnorodnych wypraw do Nepalu. Tak różnorodnych, że na pewno każdy z Was, w zależności od stopnia zaawansowania, znajdzie coś dla siebie.

Planujemy oczywiście nasze klasyki trekkingowe czyli Sanktuarium Annapurny (dla tych bardziej początkujących) oraz Everest Base Camp dla tych już z doświadczeniem.

Mamy też dla Was przepiękny i mało jeszcze uczęszczany trekking dookoła Manaslu (dłuższy) a dla tych co co chcą pokonać sławną ponad pięciotysięczną  przełęcz Thorung La, polecamy nową odsłonę trekkingu dookoła Annapurny

Dla tych, którzy mają ambicję do zdobycia jakiegoś wysokiego szczytu, polecamy wspinaczkę na sześciotysięcznik Mera Peak, słynący z jednego z najpiękniejszych widoków w Himalajach. Nie jest on trudny technicznie (nie wymaga wspinaczki) ale wybrać się na niego mogą osoby o bardzo dobrej kondycji oraz o wcześniejszym doświadczeniu górskim na wysokościach ok 5000 m.

W przygotowaniu mamy też program dla tych, którzy mają mniej czasu czyli max 14 dni. Dla Was planujemy bardzo atrakcyjny trekking “Na balkonie Annapurny”. Tu więcej informacji wkrótce.

Przypominamy że wędrujemy tylko w małych grupach a naszymi polskimi przewodnikami są prawdziwi zawodowcy, doświadczeni przewodnicy górscy i liderzy. Wyjazdy do Nepalu organizujemy już z powodzeniem od kilkunastu lat. Na miejscu mamy grupę naszych stałych współpracowników.

Wszystkie programy znajdziecie TUTAJ