+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Przez przełęcze Tien-Szan

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Przez przełęcze Tien-Szan

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Lipiec, Sierpień
   Góry
   Tien-Szan
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Kirgizja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1590 EUR
   + przelot do Bishkek
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Sześć dni trekkingu w Tien-Szan i przejście przez cztery wysokie przełęcze:Bozoczuk (3369 m), Alianysz (3671 m), Almalu (3650 m) oraz Ala-Kul (3860 m. Chodzimy na lekko i „po królestwo”. Mamy kuchnię polową oraz osobistych tragarzy. Turkusowe jezioro Ala-Kul i gorące źródła Altyn-Arasza Trzy „wielkie jeziora” Kirgistanu: Issyk-Kul, Chatyr-Kul i Son-Kul Sześć noclegów w tradycyjnych jurtach Dotknięcie wielkiej historii Jedwabnego Szlaku w karawanseraju Tasz-Rabat
   Rejon: Tien-Szan (Góry Niebiańskie), Issyk-Kul
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: KGT
   Typ zakwaterowania:
   Poziom trudności: umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Kirgistan to bez wątpienia jeden z najwspanialszych krajów dla ciekawych świata miłośników gór. Nasza propozycja to chyba najbardziej górska wycieczka po Kirgistanie oferowana przez polskie biuro, ale nie trzeba być wspinaczem ani alpinistą, żeby w niej uczestniczyć.

   Pierwszą częścią wyprawy będzie sześciodniowy trekking przez cztery wysokie przełęcze Tien-Szan: Bozoczuk (3369 m), Alianysz (3671 m), Almalu (3650 m) oraz Ala-Kul (3860 m). Od najbardziej nieznanych, dzikich zakątków pasma górskiego Terskej Ala-Too, gdzie na ścieżkach spotkamy wyłącznie kirgiskich pasterzy i stada koni, aż po najbardziej klasyczną pętle przez słynną przełęcz Ala-Kul do bajkowego, turkusowego jeziora o tej samej nazwie. Po górach wędrujemy w prawdziwie królewskim stylu: z kuchnią polową, śpiewającym przewodnikiem Azatem, tragarzami osobistymi oraz parą polskich liderów-tłumaczy-tragarzy.

   Druga część wyprawy to połączenie wycieczek po górach ze spotkaniami z autentyczną kirgiską kulturą. Sześć nocy spędzimy w prawdziwych jurtach, zakosztujemy tradycyjnej kuchnia, oglądniemy pokaz sokolników, nauczymy się grać w toguz korgool – narodową kirgiską grą planszową. Wykąpiemy się w Issyk-Kul – „morzu Tien-Szanu”, dotkniemy wielkiej historii w karawanseraju Tasz-Rabat na Jedwabnym Szlaku, odbędziemy szaloną, aczkolwiek kontrolowaną, jazdę sowiecką ciężarówką „gruzawikiem”, a nad górskim jeziorem Son-Kul będziemy mogli wskoczyć w siodła i poczuć się jak prawdziwi nomadzi.

   Naszym kirgiskim partnerem jest lokalna organizacja z Karakol zrzeszająca przewodników, tragarzy i kucharzy. Wszystkie pieniądze trafiają do lokalnej ludności i zostają w Kirgistanie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o programie w pytaniach i odpowiedziach

   ZAMKNIJ