+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Chimborazo, Cotopaxi i Aleja Wulkanów

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Chimborazo, Cotopaxi i Aleja Wulkanów

   Wyprawa na pięć wysokich szczytów Ekwadoru.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   15 dni
   Sezon
   Styczeń, Luty
   Góry
   Andy, Wulkany
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Ekwador
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2890 USD
   + przelot do Quito
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Program tej wyprawy jest wyjątkowy pod każdym względem. W czasie jej trwania spędzimy tyle czasu na zawrotnych wysokościach, że pobijemy pod tym względem nawet większość trekkingów w Himalajach. Trudno jednak się dziwić skoro naszą wyprawę zaczniemy w Quito, która jest jedną z najwyżej położonych stolic świata. Nasza wyprawa będzie też wyjątkowa gdyż w czasie jej trwania zdobędziemy aż 5 wielkich wulkanów Ekwadoru z najwyższym Chimborazo (6310 m.) i drugim w kolejności Cotopaxi (5897 m.) na czele. Wyprawa jest przeznaczona dla zaawansowanych turystów górskich. Wejścia na Cotopaxi i Chimborazo nie są trudne technicznie ale to jednak poważne przedsięwzięcia górskie i do tego na znacznej wysokości. Pozostałe szczyty nie są trudne więc na tym wyjeździe każdy ma gwarantowany jakiś sukces!
   Rejon: Kordyliera Zachodnia, Kordyliera Wschodnia
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: EKW
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko
   Poziom trudności: Wyprawa górska o sporych trudnościach i wymagająca dobrej kondycji.
   dowiedz się więcej

   W czasie trwania aklimatyzacji będziemy wędrować wśród niezwykłych krajobrazów Kordyliery Wschodniej i zdobywać coraz wyższe wulkany by zakończyć na Chimborazo. Odwiedzimy też kilka parków narodowych, spotkamy się oko w oko z dżunglą i jej niezwykłą przyrodą, posmakujemy nieznanych nam rajskich owoców i staniemy na równiku sprawdzając w którą stronę kręci się woda w misce. Zwiedzimy też Quito z jego kolonialnymi zabytkami i wtopimy się w kolorowy indiański żywioł ulicy.

   Nasz wyjazd nie zakłada spania w namiotach. Cały czas śpimy w hotelach, klimatycznych hacjendach i schroniskach – schronach wysokogórskich. W związku z tym inaczej niż na innych wyprawach nie chodzimy tutaj z ciężkim plecakiem. Wszystkie wypady na szczyty są jednodniowe. Program gwarantuje też doskonałe wyżywienie w czasie trwania całego programu. Szczegóły na ten temat w programie.

   W czasie całego programu grupie towarzyszy polski oraz ekwadorski przewodnik górski. Oczywiście w czasie wejść szczytowych do grupy dołączają kolejni lokalni przewodnicy tak aby w czasie wejść na trudniejsze technicznie Ilinize Norte, Cotopaxi i Chimborazo na jednego przewodnika przypadało nie więcej niż 2 – 3 uczestników. Wszyscy przewodnicy posiadają Ekwadorskie państwowe licencje. Naszym środkiem transportu na miejscu będzie wygodny minibus.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Dla kogo program i stopień trudności
   ZAMKNIJ