+48 12 444 1846
×
9 stycznia 2017

Wiosna w Himalajach z Exploruj.pl – promocja!

Nowości
jarek

Choć za oknem zima trzyma to właśnie teraz jest najlepszy moment na podjęcie decyzji już na temat wiosny. Zwłaszcza że to wiosna niezwykła bo to wiosna w Himalajach!

Jak co roku zaplanowaliśmy kilka ciekawych wypraw w te największe góry świata w okresie przed nadejściem monsunu. Trekkingi i wyprawy są o różnym stopniu trudności tak że każdy miłośnik gór powinien znaleźć coś dla siebie. Poniżej krótka informacja o każdym z wyjazdów, poczytajcie o szczegółach i zapraszamy do kontaktu z nami oraz do zgłoszeń. Dla osób które zgłoszą się w tym i następnym tygodniu na któryś z himalajskich programów to jest od 9 do 20 stycznia czeka specjalny upominek – nowa pozycja w bibliotece górskiej “Carolus Victor”ze specjalną dedykacją od autora.

wyprawy

Pierwszym tegorocznym zaplanowanym wyjazdem himalajskim jest trekking i przygoda w Langtangu. To nietrudny i ciekawy trekking z dodatkowymi atrakcjami w postaci safari w parku narodowym Chitwan oraz raftingiem na Trisuli. Polecany dla mniej zaawansowanych trekkerów. Termin 9 – 26 marca.

Kolejny wiosenny program to jeden z naszych hitów trekking do Sanktuarium Annapurny. Program przewidziany jest zarówno dla zaczynających swoją wysokogórską przygodę jak też i dla tych już bardziej zaawansowanych którzy chcą pokonać jedną z najbardziej malowniczych tras trekkingowych na świecie. Termin to 25 marca – 10 kwietnia. Więcej informacji tutaj: https://www.exploruj.pl/wyprawy/sanktuarium-annapurny-himalaje/

Trekking do Bazy pod Everest i górę Kalapattar  https://www.exploruj.pl/wyprawy/everest-base-camp/ będzie w terminie 22 kwietnia – 9 maja. Tego treku nie trzeba reklamować bo to globalny klasyk. W okresie wiosennym odwiedziny Bazy mają jak najbardziej sens bo w tym czasie trwa sezon wspinaczkowy na Everest. Podkreślamy że to jest fizycznie bardzo wymagający trekking choć bez trudności technicznych. Jednak wysokości powyżej 5 tyś metrów robią swoje.

Wyprawa na Island Peak (Imja Tse, 6189 m)  zaplanowany jest w tym samym czasie co trekking do Bazy pod Everestem czyli od 22 kwietnia. To dość ambitna wyprawa zwłaszcza w ostatnim czasie kiedy w kopule szczytowej tego sześciotysięcznika zdecydowanie przeważa twardy śnieg i lód. Niemniej dobrze przygotowane liny poręczowe oraz opieka naszych doświadczonych przewodników nepalskich daje spore szanse na końcowy sukces. Góra jest bardzo piękna i dostarczy satysfakcji doświadczonym górołazom o dobrej kondycji fizycznej.

Ostatni z wiosennych programów zaplanowany przez nas jest w Indiach a konkretnie w Himalajach Ladakhu. Trekking doliną Markha to bardzo dobra okazja na pierwsze spotkanie z tymi niezwykłymi górami. Suche i pustynne, z niezwykłą budową geologiczną oferują trekkerom okazje do plenerów fotograficznych. Dodatkową ale równie ważną wartością tego programu jest spotkanie z żywą historią tych ziem uważanych obecnie za bardziej tybetańskie niż sam Tybet. Trekking w terminie 17 maja – 4 czerwca. Więcej informacji tutaj: https://www.exploruj.pl/wyprawy/markha-ukryta-dolina-himalajow/

Zapraszamy do wypraw z nami!