+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Yala Peak – w cieniu Shishapangma

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Yala Peak – w cieniu Shishapangma

   Wyprawa na wysoki szczyt górski w Himalajach Langtangu.
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   16 dni
   Sezon
   Kwiecień, Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1860 USD
   + przelot do Nepalu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wyprawa górska na Yala Peak (5520 m.) może być bardzo dobrym pomysłem dla sprawnych i ambitniejszych turystów górskich planujących swoją pierwszą wyprawę w Himalaje Nepalu. Również dla tych, którzy już zaliczyli jakiś nietrudny trekking i teraz mają ambicję by zdobyć jakiś szczyt Himalajów połączony z ciekawym trekkingiem i niebanalnym widokiem ze szczytu.
   Rejon: Himalaje Langtangu, Park Narodowy
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPY
   Typ zakwaterowania: Hotel, schronisko, namiot
   Poziom trudności: Wyprawa górska o trudnościach umiarkowanych
   dowiedz się więcej

   Yala Peak spełnia z pewnością te warunki. Wyprawa na niego nie przedstawia znaczniejszych trudności technicznych a widok ze szczytu należy do jednego z najpiękniejszych w Himalajach Nepalu. Widać z niego strzeliste piramidy siedmiotysięczników grupy Langtang w tym sławnego Lirung (7234 m) oraz przede wszystkim ogromną piramidę ośmiotysięcznika Shishapangma (8027 m). Jest jedno z nielicznych w Nepalu miejsc z którego można zobaczyć ten szczyt. Mimo że szczyt jest dość wysoki to ponieważ trekking zaczynamy dość nisko i stopniowo zdobywamy wysokość to taki przebieg daje duże szanse na prawidłową aklimatyzację i powoduje, że trekking i szczyt dostępny jest również dla tych, którzy w Himalajach, czy na podobnych wysokościach nigdy nie byli.

   Sam Langtang leży blisko Katmandu – jest więc stosunkowo łatwo dostępny bez konieczności męczącego przejazdu autobusem lub drogiego lotu samolotem lokalnym. Jednak mimo tego doskonałego usytuowania region nie jest jeszcze rozdeptany przez turystów bo większość z nich tradycyjnie wybiera trekkingi pod Everest i Annapurnę. Dzięki temu mamy tu szansę na prawdziwą górską przygodę i chwile samotności na rozmyślania o ogromie tych gór.

   Langtang to region zamieszkany głównie przez Tamangów – lud nepalski, należący do tybeto-birmańskiej grupy etnicznej. Tamangowie posługują się swoim własnym, spokrewnionym z tybetańskim językiem, są w większości wyznawcami buddyzmu w specyficznej odmianie.

   Langtang to jedno z tych miejsc w Nepalu, które najbardziej ucierpiały podczas trzęsienia ziemi wiosną 2015 roku. Odtworzono już zniszczone części szlaku, a w miejsce zniszczonych schronisk powstają nowe. Dla lokalnej ludności szczególnie ważne jest, by turyści znów tu przyjeżdżali.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ