+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Gokyo Ri i Rendźo La

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Gokyo Ri i Rendźo La

   Trekking podniebnym szlakiem Himalajów
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   21 dni
   Sezon
   Listopad
   Góry
   Himalaje
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Nepal
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1890 USD
   + przelot do Katmandu
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Rejon Everestu daje dużo więcej możliwości trekkingowych niż wędrówka głównym, bardzo popularnym i zwykle dość zatłoczonym szlakiem do Everest Base Camp i na szczyt Kala Pattar. Boczne doliny oraz położone poza główną drogą szczyty widokowe nie ustępują atrakcyjnością miejscom obieranym zwykle za główny cel. Leżące nad bajkowym jeziorem, przy morenie najdłuższego lodowca w Himalajach, Gokyo oraz położona nad nim przełęcz Rendźo są właśnie takimi nieco niedocenianymi zakątkami regionu.
   Rejon: Himalaje, Khumbu
   Wielkość grupy: do 12 osób
   Kod programu: NPG
   Typ zakwaterowania: Hotele, guesthouse
   Poziom trudności: Trekking umiarkowany / trudny
   dowiedz się więcej

   Przez dużą część tego treku będziemy omijać główną drogę. To nie znaczy, że przegapimy główne atrakcje! Zobaczymy cztery ośmiotysięczniki: Mount Everest, Lhotse, Makalu, Cho Oyu. Spojrzymy na uchodzącą za najpiękniejszą górę Himalajów – Ama Dablam oraz niewiele ustępującą jej urodą Pumori. Odwiedzimy między innymi słynne Namche Bazaar oraz klasztor w Pangboche, w którym – wedle lokalnych wierzeń – znajduje się fragment czaszki yeti. Podejdziemy do bazy wspinaczkowej pod Ama Dablam i na grzbiet powyżej, skąd ostre granie i pionowe ściany są na wyciągnięcie ręki. Wejdziemy na Gokyo Ri (ok. 5357 m n.p.m.), który atrakcyjnością widoków na pewno nie ustępuje okolicom EBC. Przejdziemy przez trudną, rewelacyjną widokowa przełęcz Rendźo (Renjo La, ok. 5410 m n.p.m.).

   Będziemy wędrować 14 dni. To dość sporo ­ dość by oderwać się trochę od codziennych spraw i dość by nacieszyć się wędrówką, górami i widokami. Warto tu tyle być ­ wszak większość z nas nie ma szans często bywać w Rejonie Everestu! Trzeba jednak zaznaczyć, że to niełatwy trekking, a dwa tygodnie codziennej wędrówki może być sporym wyzwaniem. Wysokość ma tu też bardzo istotne znaczenie ­ aklimatyzować się będziemy stopniowo ale na tym treku kilka razy osiągniemy ok. 5000 m n.p.m. – a to nie mało, a znajdująca się na naszym szlaku, położona znacznie wyżej przełęcz będzie sporym wyzwaniem dla większości z nas.

   Po treku zwiedzimy najważniejsze zabytki Kotliny Katmandu. Na szczęście trzęsienie ziemi w 2015 roku oszczędziło wiele z nich, a część – jak uroczyście otwarta po renowacji, jesienią 2016 roku, stupa Bodnath – jest odbudowywana. Czeka nas też wieczór z muzyką na żywo w knajpce w słynnej dzielnicy turystycznej Thamel.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o trekkingu
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ