+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Szlak Inków – Trekking Salkantay – Peru

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Szlak Inków – Trekking Salkantay – Peru

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi
   Czas trwania
   18 dni
   Sezon
   Lipiec, Wrzesień
   Góry
   Andy
   Kontynent
   Ameryka Południowa
   Kraj
   Peru
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   2390 USD
   + przeloty
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Szlak Inków - Jezioro Titicaca - Ruiny Machu Picchu - Kanion Colca - Święta Dolina Inków to główne atrakcje naszego programu. Peru jest uznawane za jeden z najbardziej niezwykłych krajów Ameryki Południowej. Źródłem tej niezwykłości jest bogactwo kulturowe: zabytki kolonialne, ruiny imperium Inków, ciągle żywa kultura Indian., ale również bogactwo przyrodnicze – niezwykłe i ciągle zmieniając się krajobrazy Andów, najdłuższego łańcuch a górskiego świata. W czasie tego wyjazdu doświadczymy wszystkiego co w Peru najlepsze: odbędziemy sławny 5 dniowy Salkantay Trek w masywie górskim Cordiliera Vilcabamba, który należy do jednego z najpiękniejszych w całych Andach. Pokonamy w tu słynną z widoków przełęcz Salkantay o wysokości 4650 m n.p.m. Wejdziemy też w głąb Kanionu Colca, drugiego najgłębszego kanionu świata (dwa razy głębszego od Kanionu Colorado!). Zrobimy to w trakcie dwudniowego trekkingu.
   Rejon: Cordillera Vilcabamba, Kanion Colca, Titicaca.
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: PES
   Typ zakwaterowania: Hotele, guesthouse
   Poziom trudności: Trekking bez trudności technicznych.
   dowiedz się więcej

   W czasie trwania programu czeka nas znacznie więcej atrakcji niż te wymienione na początku. Popłyniemy też stateczkiem na jezioro Titicaca, gdzie poznamy życie plemion Uros, żyjących na „pływających wyspach” i zdobędziemy czterotysięcznik na wyspie Amantani. Zwiedzimy też starożytne miasta Inków w tym najbardziej niezwykłe wśród nich – Machu Picchu oraz Świętą Dolinę koło Cusco jak też samo Cusco. Znajdziemy trochę czasu na zwiedzenie kolonialnych zabytków Arequipy oraz poznanie tajemnic stolicy Peru – Limy. Wisienką na torcie będzie krótki jednodniowy wypad w absolutnie wyjątkowe Góry Tęczowe.

   Cały wyjazd zakłada dużą aktywność i częste zmiany otoczenia. Będziemy podróżować busami, łodziami, pociągiem, autobusem i samolotem. 8 dni będziemy wędrować pieszo karawaną przez góry, korzystając ze wsparcia jucznych zwierząt. Nocować będziemy w klimatycznych lokalnych hotelach ale też w namiotach na górskim pustkowiu.

   Trekking przeznaczony jest dla osób z nawet małym doświadczeniem górskim ale dysponujących dobrym stanem zdrowia i dobrą kondycją fizyczną.

   Uwaga! Dla osób chcących połączyć ten program ze wspinaczką na wulkan Chachani (6070 m), jeden z najłatwiejszych pod względem technicznym sześciotysięczników świata, organizujemy taką możliwość jako przedłużenie programu. Jest to wariant na życzenie.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Wariant ze wspinaczką na wulkan Chachani
   ZAMKNIJ