+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Sylwester w górach w Kosowie – trekking i przygoda.

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Sylwester w górach w Kosowie – trekking i przygoda.

   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi, Wyprawy dla aktywnych
   Czas trwania
   8 dni
   Sezon
   Grudzień, Sylwestrowe
   Góry
   Bałkany
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Kosowo
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   3730 PLN
   Cena z dojazdem
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Przywitaj nowy rok w Górach Przeklętych - w chatce na końcu świata. Kosowo jest jeszcze krajem nieodkrytym przez turystów. Tym bardziej góry w Kosowie! Możesz być jednym z pionierów zimowej turystyki w tym zakątku Bałkanów. Tutaj przywitamy Nowy Rok w drewnianej chatce na wysokości 2000 metrów. Bez dojazdu, bez internetu, bez fajerwerków za to z ogrzewaniem, pysznym jedzeniem, bałkańskimi trunkami i muzyką. Na wyprawie możesz zmierzyć się z via ferratami Kanionu Rugova. Są tu zarówno drogi łatwe, idealne do rozpoczęcia swojej przygody z żelaznymi drogami (B, miejsca C) jak i trudne, kondycyjne i eksponowane ferraty trudności D. Wszystkie wytyczone i obite przez najlepszych speców z Dolomitów. Prokletije zimą to Tatry sprzed stu lat. Nie znajdziesz tu zgiełku, tłoku i klimatów sylwestra marzeń. Czekają na Ciebie wysokogórskie krajobrazy, śnieg i puste szlaki. Ten wyjazd to doskonała okazja, by się wyciszyć i naładować baterie na przyszły rok.
   Rejon: Góry Przeklęte
   Wielkość grupy: do 14 osób
   Kod programu: KSS
   Typ zakwaterowania: Hotele, guesthouse
   Poziom trudności: Trekking łatwy / umiarkowany
   dowiedz się więcej

   Kosowo, najmłodszy kraj Europy należy również obecnie do najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych dla turystów miejsc na starym lądzie. Każdy podróżnik czuje się tutaj jak gość w odwiedzinach u znajomych, a nie zwykły turysta. Przybysze witani są z otwartymi ramionami zarówno przez Serbów jak i Albańczyków. Na dodatek Polacy są tutaj szczególnie mile widziani, gdyż wielu mieszkańców pracowało kiedyś w naszym kraju.
   Kosowo i jego góry zwiedzimy w towarzystwie lokalnych przewodników, ekspertów od turystyki górskiej i wielkich miłośników swojej ziemi. Zabiorą nas w najpiękniejsze i najodleglejsze miejsca w górach, a w miastach z pasją wytłumaczą wszystkie zawiłości kultury kotła bałkańskiego. Gdzie można spędzić bardziej niezapomnianego sylwestra niż w samym sercu Bałkanów?
   Program powstał przy współpracy High Away, Exploruj.pl oraz Balkan’N’Adventure z Kosowa.
   Jak wygląda impreza sylwestrowa?
   Jak przystało na wyjazd sylwestrowy – postanowiliśmy nieco zaszaleć z zakwaterowaniami. Pierwsze trzy noce spędzimy w ***** hotelu w Peji – uważanym za topowy w całym kraju. Noc sylwestrowa w górskiej chatce to niezapomniane przeżycie, ale nie bójcie się – będzie ciepło i będzie co jeść (a nawet nie spodziewacie się ile!).
   Chatkę pod Hajlą zbudował i prowadzi nasz przyjaciel – Fatos Lajci, największy w Kosowie specjalista od dzikiej przyrody, koordynator projektu monitoringu rysia bałkańskiego. Jego chatka to najwyżej położone schronisko w Górach Przeklętych. Ma bieżącą wodę, prąd (zwykle) oraz piece. Jest ciepło. Śpimy w salach zbiorowych na materacach na podłodze przykryci kocami. Fatos wywiezie nam (przed pierwszymi opadami śniegu) na górę jedzenie, wino i rakiję. Najemy się i napijemy godnie. Nie zmarzniemy.
   Wycieczki górskie
   Dobieramy szlaki do warunków w górach i umiejętności grupy. Jeśli jest bardzo dużo śniegu będziemy chodzić na rakietach, przy mniejszej ilości śniegu kijki oraz lekkie raki lub raczki mogą się przydać. Najsilniejsi i najbardziej sportowo nastawieni będą mogli zamiast wycieczki nad Jeziora Liqenat zmierzyć się z konkretną via ferratą trudności D.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ