+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Noworoczna wyprawa do Namibii

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Noworoczna wyprawa do Namibii

   Czyli Sylwester pod sklepieniem z gwiazd
   Rodzaj wyprawy
   Trekkingi, Wyprawy dla aktywnych
   Czas trwania
   17 dni
   Sezon
   Grudzień, Sylwestrowe
   Góry
   Góry Afryki
   Kontynent
   Afryka
   Kraj
   Namibia
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   11990 PLN
   + przeloty do Namibi
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Namibia jest jednym z najpiękniejszych przyrodniczo i najciekawszych kulturowo krajów Afryki, o którym mówi się, że jest krajem kontrastów. W czasie naszej wyprawy będziemy mogli ucieszyć się ogromnymi przestrzeniami dzikiej przyrody, ale jednocześnie wygodną i ekologiczną infrastrukturą turystyczną. Ten program przeznaczony jest dla aktywnych turystów, którzy chcą przeżyć (i nie boją się) prawdziwą afrykańską przygodę pod opieką profesjonalnego zespołu Exploruj.pl. W czasie tego programu zobaczymy praktyczne wszystkie topowe atrakcje Namibii. Kosmiczne skaliste góry Spitzkoppe, Wybrzeże Szkieletów, wielkie wydmy Pustyni Namib, niezwykły Park Narodowy Etosha, Wodospady Epupa oraz największy kanion Afryki. Odwiedzimy wioski ludów Himba i Damara oraz opuszczone miasto poszukiwaczy diamentów. Do tego oczywiście stolica kraju Windhuk i klimatyczny nadoceaniaczny kurort Swakopmund.
   Rejon: Namibia od północy po południe
   Wielkość grupy: 8 osób
   Kod programu: NANR
   Typ zakwaterowania: hotel, namioty
   Poziom trudności: łatwy
   dowiedz się więcej

   Namibia jest jednym z najpiękniejszych przyrodniczo i najciekawszych kulturowo krajów Afryki, o którym mówi się, że jest krajem kontrastów. W czasie naszej wyprawy będziemy mogli ucieszyć się ogromnymi przestrzeniami dzikiej przyrody, ale jednocześnie wygodną i ekologiczną infrastrukturą turystyczną. Wejdziemy na jeden ze szczytów grupy Spitzkoppe, zwany Matterhornem Afryki, który wyrasta samotnie na rozległej sawannie i zobaczymy drugi co do wielkości kanion na świecie – Fish River Canyon. Wejdziemy na najwyższą wydmę świata (300 m n.p.m.) na pustyni, która graniczy z oceanem długą linią Wybrzeża Szkieletowego. Odwiedzimy też wioskę ludzi kultury Himba, którzy żyją dokładnie tak samo, jak ich przodkowie setki lat temu oraz nowoczesną, zabudowaną drapaczami chmur, stolicę Namibii – Windhuk, na ulicach której w jednej taksówce można zobaczyć ludzi Himba, ubranych w tradycyjne, skąpe stroje ze skór obok ubranych w błyszczące garnitury biznesmenów. Kontrasty nie tylko wewnątrz kraju, ale również te wobec naszej kultury sprawiają, że podróżujący do Namibii najczęściej zapamiętują ten kraj jako miejsce zachwycające, które nieustannie zaskakuje; jako miejsce bardzo szczególne na mapie wypraw i jako miejsce wyjątkowe, które pozwala spojrzeć z nowej perspektywy na znane dotychczas kultury i własne życie.

   W czasie programu podróżujemy samochodami terenowymi osobowymi Toyota lub Nissan. Samochody są wyposażone w namioty dachowe oraz cały niezbędny sprzęt kempingowy w tym taki do samodzielnego gotowania. Założenie jest takie, że jeden samochód prowadzi nasz przewodnik a pozostałe dwa prowadzone są przez osoby doświadczone i chętne z grona uczestników.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Więcej o programie
   często zadawane pytania
   ZAMKNIJ