+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Mt. Ararat i Suphan – w gościnie u Kurdów

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Mt. Ararat i Suphan – w gościnie u Kurdów

   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   11 dni
   Sezon
   Sierpień
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Azja
   Kraj
   Turcja
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   6490 PLN
   + przelot do Turcji
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Ten trekking odbywa się w jednym z najpiękniejszych zakątków Bliskiego Wschodu, w miejscach, które były kolebką wielu starożytnych cywilizacji. W ramach programu zdobywamy dwa wielkie wulkany: biblijny Mt. Ararat (5165 m.npm.) i Mt. Suphan (4058 m.npm.) wznoszący się nad brzegami ogromnego Jeziora Van. Odbędziemy też dwie całodniowe wycieczki krajoznawcze w okolicach Van i Dogubeyazit, podziwiając zabytki pozostałe bo bogatej historii tych ziem.
   Rejon: Wschodnia Anatolia
   Wielkość grupy: Do 12 osób
   Kod programu: TRA
   Typ zakwaterowania: Hotel, namioty
   Poziom trudności: Wyprawa górska, brak trudności technicznych, niezbędna dobra kondycja.
   dowiedz się więcej

   Głównym celem wyprawy jest zdobycie szczytów Mt. Ararat (5165 m.npm.) i Mt. Suphan (4058 m.npm.) Ponieważ jednak potrzebna be∂zie i aklimatyzacja i odpoczynek to czas ten wykorzystamy na zwiedzanie niezwykłych miejsc, będących świadkami burzliwej historii tym ziem.  Zobaczymy między innymi bajkowy pałac Ishak Paszy, zamek Van, park narodowy Arki Noego oraz krater po wielkim meteorze. Odwiedzimy również wyspę Akdamar oraz wybierzemy się z wizytą do prawdziwej kurdyjskiej rodziny i na koniec popływamy w gorących źródłach. Po drodze będziemy mieli okazję odwiedzić również Stambuł, w którym spędzimy wieczór i noc będący naszym przystankiem na naszej trasie do Anatolii.

   Ararat nie jest szczytem trudnym technicznie, jednak nie należy zapomnieć że jest przy tym szczytem wysokim i w kopule szczytowej pokrytym czapą lodową. W związku z powyższym przydatne będą wcześniejsze doświadczenie w chodzeniu w rakach oraz dobra kondycja fizyczna. Trekking jest opracowany w taki sposób, by zapewnić uczestnikom maksimum atrakcji w krótkim czasie, jak największą wygodę oraz właściwą aklimatyzację przed wejściem na szczyt Araratu. Dlatego też tam, gdzie to możliwe korzystamy z dobrych hoteli a w czasie trekkingów zatrudniamy kucharza oraz wynajmujemy koniki do transportu bagaży. Nie podróżujemy publicznymi środkami komunikacji (poza samolotem), ale wynajętymi busami.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   Zalecany ekwipunek
   ZAMKNIJ