+48 12 444 1846
×
12 maja 2017

Najlepsze punkty widokowe w rejonie Everestu

Nowości
jarek
 wyprawy
Jeden z liderów naszych wyjazdów trekkingowych w Himalaje, Radek Kucharski, pracuje obecnie nad przewodnikiem trekkingowym po rejonie Everestu. Jego pierwsza książka “Trekking in Ladakh” http://radekkucharski.com/przewodnik-ladakh/ ukazała się kilka lat temu nakładem prestiżowego wydawnictwa Cicerone Press. http://www.cicerone.co.uk To brytyjskie wydawnictwo planuje publikację nowego przewodnika Radka w przyszłym roku https://blog.cicerone.co.uk/a-new-era-begins-for-everest-trekking-guide/ tutaj przeczytasz o tym więcej.
Radek regularnie prowadzi grupy trekkingowe głównym szlakiem na Kala Pattar i do bazy pod Everestem w Nepalu. Jesienią ub.r. był też tam prywatnie, dłużej niż zwykle. Razem z Anią przeszedł Trekking Trzech Przełęczy i zajrzał w wiele miejsc nieco rzadziej odwiedzanych przez trekkerów, patrząc na najwyższą górę świata i otaczającą ją szczyty z różnych perspektyw, o różnych porach dnia. Efektem tych wędrówek jest artykuł https://www.cicerone-extra.com/searching-for-the-best-viewpoints-in-the-everest-region” “Searching for the best viewpoints in the Everest Region” (Szukając najlepszych punktów widokowych w Rejonie Everestu), który właśnie ukazał się w internetowym, anglojęzycznym magazynie Cicerone Extra. Autor opisuje w nim odwiedzone punkty widokowe Rejonu Khumbu, ilustrując je oczywiście fotografiami.
Drugim efektem tego jesiennego wędrowania Radka, jest nowy program w naszej ofercie Gokyo Ri i Rendźo La – Podniebnym szlakiem Himalajów. Na tym treku odwiedzimy wiele miejsc opisanych przez Radka, w tym te najlepsze. Jedziemy w listopadzie!
Zapraszamy!!!